נתניהו: ליברמן קיבל כל מה שרצה, יש לו אובססיה להפיל ממשלות ימין

ראש הממשלה טען שיו"ר ישראל ביתנו שיתף פעולה בעבר עם המפלגות החרדיות, והחליט כעת להיאבק בהם בשל מצבו הפוליטי וכדי "להשיג חופן מנדטים"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בנאומו. אמר על ליברמן שהוא פועל מתוך גחמה אישית, אמביציה אישית ועקרונות משתנים
חיים לוינסון

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (חמישי) כי יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, סירב להתפשר על חוק הגיוס בגלל מצבו הפוליטי וכדי "להשיג חופן מנדטים".

"היום היינו אמורים להציג לאזרחי ישראל ממשלת ימין חזקה ויציבה", אמר נתניהו, "2.5 מיליון אזרחי ישראל בחרו בי להנהיג את המדינה. בין השאר, הצבעתם למפלגות כי הן התחייבו להקים ממשלה בראשותי. רק מפלגה אחת, רק אדם אחד, אביגדור ליברמן, סירב לקיים את הבטחתו לבוחר והוא שוב הפיל ממשלת ימין".

ליברמן במסיבת עיתונאים בתל אביב, היוםצילום: מגד גוזני

לדברי נתניהו, "זו פעם שנייה בתוך שמונה חודשים שליברמן מפיל ממשלת ימין. הוא קיבל את כל מה שהוא רצה, וגם את חוק הגיוס, אבל ליברמן הוא המפיל הלאומי. הוא מפיל סדרתי של ממשלות ימין". עוד אמר נתניהו על יו"ר ישראל ביתנו: "יש פה רצון של גחמה אישית להביא עוד כמה מנדטים ואובססיה להפיל ממשלות ימין".

"למה הוא עושה את זה? הוא אומר שזה בגלל חוק הגיוס, הוא אומר שזה בוער בו", אמר ראש הממשלה, אך סיפר שלליברמן לא היו טענות נגד חוק גיוס אחר, שקודם בממשלה הקודמת. "פתאום ליברמן נגד החרדים. איזה ליברמן? ליברמן שלנו?", ופירט על שיתופי הפעולה בעבר של יו"ר ישראל ביתנו עם המפלגות החרדיות.

"כולנו מסכימים, זה לא חוק הגיוס, לא החרדים, בטח לא העקרונות", אמר נתניהו, "למה הוא עושה את זה?", והציג גרף שמציג את מספר המנדטים של ליברמן במערכות הבחירות האחרונות. לדבריו, "אם הוא ימשיך כך, הוא יירד מתחת לאחוז החסימה. הוא חייב לצאת מזה, אז הוא מחפש איזה פטנט, משהו שישאיר אותו מעל אחוז החסימה ופתאום מי שעשה דילים עם חרדים הופך להיות אנטי-חרדי".

מישראל ביתנו נמסר בתגובה לדברי ראש הממשלה כי "נתניהו נכשל במלאכת הרכבת הממשלה וכרגע מחפש על מי להטיל את האשמה. נתניהו לחוץ ושוב מפזר דברי שקר. בניגוד אליו, ליברמן תמיד שמר על עקרונותיו כמו בממשלת ההתנתקות ממנה ליברמן התפטר ונתניהו הצביע בעד, וכמו שעזב את ממשלתו של נתניהו לאחר שהאחרון לא אפשר לו להכניע את חמאס. נתניהו לחוץ כי הוא יודע שהציבור כבר מבין מי זה הימין הלאומי האמיתי. מי רוצה להקים ממשלה ימנית ומי ניסה להקים ממשלת הלכה".

ליברמן התייחס היום להקדמת הבחירות במסיבת עיתונאים שערך בתל אביב, ואמר: "גנץ לא יהיה המועמד שלנו להרכבת הממשלה". עם זאת, יו"ר ישראל ביתנו לא התחייב להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה לאחר הבחירות. לדבריו, "נתמוך בממשלת ימין שפויה, בממשלה לאומית ולא בממשלה חרדית". ליברמן הוסיף כי "נתניהו לא רצה את ישראל ביתנו בממשלה, הוא ניסה לקנות ח"כים ממפלגות אחרות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ