לפיד על הביקורת נגד מפלגתו במינוי מבקר המדינה: "התעסקות בשטויות"

הח"כ הבכיר בכחול לבן אמר כי ביקורתו של מועמד האופוזיציה גיורא רום על המפלגה נובעת מחוסר הבנה פוליטי - "בדרך כלל אופוזיציה מפסידה בהצבעות, זו האשמה מופרכת לגמרי של מישהו שפשוט לא מכיר את המקצוע"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לפיד בכנסת, בחודש שעבר
לוגו הארץ
הארץ

ח"כ יאיר לפיד (כחול-לבן) התייחס הבוקר (חמישי) לביקורת של מועמד האופוזיציה לתפקיד מבקר המדינה, אלוף במיל' גיורא רום, שלפיה מפלגתו התנהלה באדישות ובשטחיות בתהליך בחירת המבקר החדש. "בדרך כלל אופוזיציה מפסידה בהצבעות", אמר לפיד בראיון לכאן ב', "בסוף אנחנו צריכים ללכת לעבוד ולנצח בחירות... אנחנו מתעסקים עכשיו בשטויות".

לדברי לפיד, ביקורתו של רום נובעת מחוסר הבנה פוליטי. "הוא לא מבין איך עובדת הכנסת כי זה לא המקצוע שלו", אמר והתייחס לביקורת לפיה כחול לבן לא עשתה מאמץ ראוי בתהליך: "אני חושב שזו האשמה מופרכת לגמרי של מישהו שפשוט לא מכיר את המקצוע". לפיד הוסיף: "רום אומר שלא היה לנו סכין בין השיניים, אבל יש לנו סכין בין השיניים ואלה הולכות להיות בחירות קשות. גיורא לא יודע על מה הוא מדבר".

גיורא רום, החודשצילום: אילן אסייג

לפי רום, הוא שוחח עם חברי כחול-לבן ביוזמתו, אך איש מהם לא חזר אליו. "בניתוח לאחר המוות, כשסיכמתי לעצמי את השבועיים, אמרתי 'מה זה היה כחול לבן', ועלתה בעיני רוחי היחידה הצבאית הזאת בגבעת חלפון, לפחות בדרג המפקדים", אמר. לדבריו, "התהליך הזה של בחירת מבקר המדינה התאפיין יותר מכל דבר אחר בשטחיות עד כדי זילות. אף אחד לאורך כל התהליך לא התעניין בעמדותיי, בדעותיי, בתפיסתי את התפקיד, כלום, נאדה.

האופוזיציה הפסידה בהצבעה למבקר המדינה ולתפקיד נבחר מועמד הקואליציה, מתניהו אנגלמן, מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה. אנגלמן גבר בהצבעה חשאית על רום, המכהן כיו"ר הדירקטוריון של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, 67 קולות אל מול 48. חמישה ח"כים נמנעו בהצבעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ