בתום כהונה של חודש, ח"כ טל רוסו הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים

טל רוסו, מפקד פיקוד הדרום לשעבר ששוריין ברשימת העבודה בבחירות הקודמות, הודיע כי לא יתמודד על מקום בכנסת הבאה: "בחירות מוקדמות בפרק זמן כל כך קצר אינן מאפשרות לי לעשות את הדברים כפי שקיוויתי"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוסו בכינוס בחירות של העבודה, במארס
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חבר הכנסת טל רוסו, הממוקם שני ברשימת העבודה, הודיע היום (שני) כי לא יתמודד בבחירות לכנסת הבאה שייערכו בספטמבר. בדף הפייסבוק שלו כתב רוסו: "במציאות שאליה נקלענו, בחירות מוקדמות ובחירת יו"ר למפלגה בפרק זמן כל כך קצר אינם מאפשרים לי לעשות את הדברים כפי שקיוויתי. איני רוצה להיות שותף לקרבות הירושה, ועל כן אני מסיר עצמי מהתמודדות לתפקיד היו"ר ומהרשימה לכנסת ה-22".

רוסו לא הודיע על התפטרות מהכנסת, ואף שהכנסת לא תפקדה מאז בחירתו - הוא זכאי לשכר מלא עד כינון כנסת חדשה, לאחר הבחירות בספטמבר. הוא צפוי להיפגש מחר עם היועץ המשפטי לכנסת, איל ינון, כדי לברר את המשך תנאיו לאחר ההודעה. בשבוע שעבר הודיע רוסו כי הוא מסיר את שריונו ברשימת העבודה ושוקל להתמודד על ראשות המפלגה: "מפלגת העבודה היא מפלגה אידיאולוגית חשובה וערכית", כתב רוסו ליו"ר המפלגה אבי גבאי והוסיף, "באתי למפלגה ולפוליטיקה כדי לשנות ולהשפיע, לא להיצמד לאף כיסא פוליטי".

גבאי שריין את רוסו לרשימת העבודה בפברואר שעבר. בתפקידיו הצבאיים כיהן בין השאר כמפקד פיקוד הדרום, כמפקד מפקדת העומק וכראש אגף המבצעים בצה"ל. לאחר הבחירות, כשהתברר שהעבודה קיבלה שישה מנדטים בלבד, דווח כי הוא שוקל לעזוב את המפלגה - אך הוא הכחיש את הדיווחים ואמר: "לא הופעל עליי לחץ לפרוש מאף אחד". עם זאת הוסיף כי "תוצאות הבחירות העגומות מבחינת המפלגה, ומבחינתי האישית - מחייבות זמן לחשבון נפש אישי ומפלגתי".

בחודש שעבר הודיע גבאי כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הציע לו ולרוסו להצטרף לממשלתו לקראת תום הארכה שניתנה להרכבת הממשלה. במהלך פגישה בין נתניהו לגבאי הציע רה"מ לשלב את רוסו בתפקידים שונים, בהם סגן שר הביטחון. לאחר התנגדות מצד חברי מפלגתו ופרסום המגעים שעות לפני פקיעת הארכה הודיע גבאי כי הוא מסרב להצעת רה"מ. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ