שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס
כנס מפלגת העבודה, במארס
כנס מפלגת העבודה, במארסצילום: תומר אפלבאום
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע היום (שלישי) כי מפלגת העבודה תקיים משאל בקרב כ-60 אלף מתפקדיה כדי לקבוע באיזה אופן ייבחרו היו"ר הבא והרשימה לכנסת. המתפקדים יידרשו להכריע אם יתקיימו פריימריז או שההצבעה על זהות היו"ר והרכב הרשימה תועבר לוועידת המפלגה, המונה כ-3,000 חברים בלבד.

בשל ההחלטה, ועידת המפלגה שהיתה צפויה להתקיים מחר תידחה עד עריכת המשאל, שייפתח לכל המאוחר ב-19 ביוני. המתפקדים יצטרכו להכריע מי מבין הגופים יבחר את זהות היו"ר הבא והאם תתקיים הצבעה לבחירת הרכב הרשימה, או שזו הקיימת תישאר גם לבחירות הקרובות. המתפקדים יצטרכו להשיב לשאלות שיוצגו בפניהם תוך 48 שעות.

גבאי ואהוד ברק בתל אביב, בחודש שעבר
גבאי ואהוד ברק בתל אביב, בחודש שעברצילום: אילן אסייג

ההחלטה מהווה פשרה בין הנהלת המפלגה לחבר הכנסת עמיר פרץ והמזכ"ל מתן חרמוני, שעתרו לבית המשפט המחוזי כדי לאפשר בחירה של היו"ר הבא בוועידת העבודה. היו"ר היוצא, אבי גבאי, אמר היום כי לתפיסתו יש לבחור את היו"ר הבא בפריימריז בקרב מתפקדי המפלגה, ולהשאיר את הרשימה כפי שהיא. גבאי לא פורש מהמפלגה והוא מבקש להשתבץ במקום השני ברשימה.

עד כה לפחות חמישה שמות עלו כמתמודדים אפשריים על תפקיד היו"ר: חברי הכנסת פרץ, סתיו שפיר ואיציק שמולי, אלוף במילואים יאיר גולן וראש הממשלה לשעבר אהוד ברק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ