איציק שמולי הודיע כי יתמודד לראשות מפלגת העבודה

"זה הזמן שלנו להחזיר את האמון של רבים שאיבדנו בדרך", אמר שמולי בסרטון שהעלה, "את נתניהו מעניינת רק ההישרדות האישית שלו, ועבורה הוא ימכור את כל מה שחשוב לנו באמת"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמולי, פברואר
שמולי, פברוארצילום: מוטי מילרוד

חבר הכנסת איציק שמולי הודיע היום (רביעי) כי יתמודד לראשות מפלגת העבודה. "הגיע הזמן לקחת את המושכות לידיים", אמר שמולי בפוסט שהעלה לפייסבוק, "זה הזמן שלנו להחזיר את האמון של רבים שאיבדנו בדרך, לחזק את הערכים עליהם גדלנו, לרקום שותפויות חדשות ולפרוץ יחד את גבולות המחנה כדי להגדיל את הסיכוי לשינוי עבור המדינה".

"את נתניהו מעניין רק דבר אחד", אומר שמולי בסרטון שהעלה, "ההישרדות האישית שלו, ועבורה הוא ימכור את כל מה שחשוב לנו באמת: דמוקרטיה, שלטון חוק, שוויון, האמונה שלכל אחד יש מקום תחת הדגל. החסינות, ההתגברות ומדינת ההלכה הם רק ההתחלה. זה באמת מאבק על הבית".

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע אתמול כי מפלגת העבודה תקיים משאל בקרב כ-60 אלף מתפקדיה כדי לקבוע באיזה אופן ייבחרו היו"ר הבא והרשימה לכנסת. המתפקדים יידרשו להכריע אם יתקיימו פריימריז או שההצבעה על זהות היו"ר והרכב הרשימה תועבר לוועידת המפלגה, המונה כ-3,000 חברים בלבד. עד כה עלו כמועמדים אפשריים לראשות המפלגה חמישה שמות: חברי הכנסת שמולי, עמיר פרץ וסתיו שפיר, ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ואלוף במילואים יאיר גולן.

אבי גבאי הודיע אתמול כי לא יתמודד על ראשות המפלגה. הוא אינו פורש מהעבודה ובכוונתו לפעול כדי לשריין את עצמו כמספר 2 ברשימתה לכנסת. "הכיוון היה ברור כבר בליל הבחירות האחרונות", מסר גבאי. "הלכנו במסע עם אינסוף היתקלויות מכל הכיוונים, מסע רצוף באתגרים מורכבים, מבית ומחוץ, שהפכו את המשימה שלנו לקשה מאוד. והיו גם טעויות, שעליהן אני לוקח אחריות מלאה, ויודע כי אלו נעשו מתוך אמונה אמיתית בדרך ובמחויבות לניצחון".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ