יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ עיסאווי פריג' וח"כ לשעבר מוסי רז הודיעו כי הם צפויים להתמודד במשותף בבחירות על ראשות מרצ. במפגש שנערך הערב (רביעי) עם קבוצה של פעילים יהודים וערבים במרצ, הודיעו השניים על התמודדות משותפת כדי להציג הנהגה יהודית-ערבית משותפת למפלגה. הפריימריז לראשות המפלגה ייערכו ב-27 ביוני, ושבועיים לאחר מכן יתקיימו הבחירות לרשימה לכנסת.

ההתמודדות של השניים מותנית בשינוי חוקת המפלגה, כך שאפשר יהיה להריץ שני מועמדים לתפקיד היו"ר. הם צפויים לפעול משפטית כדי להכשיר את המהלך.

"השמאל הישראלי זקוק לתקווה בדמות שותפות יהודית ערבית אמיתית", אמר פריג', "הציבור הערבי נתן בבחירות האחרונות אמון במרצ וכעת עלינו להעצים את השותפות בדמות בניית שמאל ערבי יהודי חזק ומשפיע".

רז הוסיף: "מרצ בראשותנו תהיה בשורה לאזרחי ישראל הערבים והיהודים. יש ציבור גדול שמייחל לשותפות הזו, ציבור שיוכל לחזק את מרצ ואתה את השמאל הישראלי כולו, ולתת תקווה לאזרחי ישראל מול מדיניות ההסתה של נתניהו".

שלשום הודיע חבר הכנסת לשעבר ניצן הורוביץ כי יתמודד על ראשות מרצ לקראת הבחירות הקרובות. בעקבות הכרזת הורוביץ, ראשת מרצ, תמר זנדברג צפויה לדרוש לקיים פריימריז נרחבים לראשות המפלגה ולרשימתה בקרב כ-30 אלף מתפקדי המפלגה, בעוד תומכיו של הורוביץ צפויים לבקש שאלף חברי ועידת המפלגה הם שיבחרו את יושב ראש הרשימה והרכבה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ