פרץ חזר בו מהדרישה שהיו"ר ייבחר בוועידת העבודה: "נתחיל את המערכה מול הימין"

פרץ ויתר על הדרישה לאחר שבכירים לשעבר במפלגה פנו אליו. ההודעה תביא לגניזת המשאל המתוכנן בקרב המתפקדים, שהיו אמורים לקבוע אם לקיים פריימריז או להעביר את ההכרעה בנושא לוועידה המונה כ-3,000 חברים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמיר פרץ בשדרות, בפברואר
עמיר פרץ בשדרות, בפברוארצילום: אליהו הרשקוביץ

ח"כ עמיר פרץ (העבודה) חזר בו היום (רביעי) מדרישתו לקיים את הבחירות לראשות המפלגה בוועידת המפלגה, המונה כ-3,000 חברים. הודעתו של פרץ תביא לגניזת המשאל המתוכנן בקרב מתפקדי העבודה שאמורים היו לקבוע אם לקיים פריימריז פתוחים או להעביר את ההכרעה בנושא לוועידה. "בזאת נסיים את כל הנושאים הפנימיים ונתחיל את המערכה מול הימין בראשות נתניהו", אמר פרץ.

עדיין לא ברור אם המפלגה תידרש לקיים משאל זהה בסוגיה נוספת: פרץ דורש לקיים את הפריימריז גם להרכב הרשימה לכנסת, כפי שמחייב התקנון, בעוד שגורמים אחרים במפלגה פועלים להביא להקפאת מצב של הרשימה כפי שנקבעה ערב הבחירות האחרונות. לפי קביעת בית המשפט המחוזי בתל אביב אתמול, המשאל המתוכנן בקרב המתפקדים אמור לעסוק בשתי השאלות. לכן, אם הצדדים לא יסכימו ביניהם על מתווה אחיד, יהיה צורך לקיים משאל בסוגיית הרשימה.

מפלגת העבודה בליל הבחירות האחרונותצילום: דודו בכר

החלטת המחוזי מאתמול היתה פשרה בין הנהלת המפלגה לפרץ והמזכ"ל מתן חרמוני, שעתרו לבית המשפט כדי לאפשר בחירה של היו"ר הבא בוועידת העבודה.

פרץ הציע להעביר את ההכרעה על זהות היו"ר לוועידה כדי לחסוך בתקציבי המפלגה על רקע הגירעון מהבחירות האחרונות. היום פנו אליו בכירי המפלגה לשעבר, בהם אברהם שוחט, עוזי ברעם ונסים זווילי, וביקשו לשכנעו לקיים פריימריז נרחבים מחשש שהמשאל המתוכנן רק יכביד על המפלגה בדרכה לנהל מערכת בחירות שנועדה לשקם את מעמדה.

פרץ הודיע כי בכוונתו להתמודד על ראשות המפלגה, יחד עם חברי הכנסת סתיו שפיר ואיציק שמולי. היום הודיע היו"ר היוצא, אבי גבאי, שלא יתמודד ברשימת המפלגה בבחירות, לאחר שאתמול הודיע שלא יתמודד לראשותה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ