סקר חדשות 13: 61 מנדטים לגוש המרכז-שמאל, 6 מנדטים למפלגתו של אהוד ברק

לפי הסקר, ללא מפלגתו של אביגדור ליברמן גוש הימין מקבל 52 מנדטים. עוד עולה כי הרשימה המשותפת זוכה ב-12 מנדטים. מפלגתו של ברק שואבת את כוחה בין השאר מהליכוד ומישראל ביתנו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק במסיבת עיתונאים בתל אביב, הערב
הארץ

סקר חדשות 13 שנערך היום (רביעי) מראה כי גוש המרכז-שמאל זוכה ברוב של 61 מנדטים אם הבחירות היו נערכות היום. לפי הסקר, גוש הימין זוכה ל-52 מנדטים בלי ישראל ביתנו, שזוכה ל-7 מנדטים. מהסקר עולה עוד כי אילו הבחירות היו נערכות היום מפלגתו החדשה של אהוד ברק היתה מקבלת שישה מנדטים, והרשימה המשותפת 12. הסוקר, קמיל פוקס, ציין כי הסקר נערך לפני מסיבת העיתונאים של ברק היום אחר הצהריים והוסיף כי מפלגתו שואבת את כוחה בעיקר ממפלגת העבודה, אך גם מהליכוד, מישראל ביתנו ומכחול לבן.

במסיבת העיתונאים בבית סוקולוב בתל אביב הכריז היום ברק על הקמת מפלגה: "זה לא הזמן להיות על הגדר, את המשטר של נתניהו יש להפיל", אמר. "אני מכיר את נתניהו יותר מ-50 שנה. ראיתי אותו ברגעים יפים ויפים פחות... הייתי יריב פוליטי שלו, ניצחתי אותו בבחירות. נתניהו הגיע לסוף דרכו".

ברק התייחס גם לאפשרות כי יחבור לכוחות פוליטיים נוספים ואמר: "אנחנו נהווה את התשתית לחיבורים פוליטיים חדשים מכל קצוות החברה הישראלית... זה יהיה מהלך של איחוד כוחות וחיבור של אומץ ונחישות". הוא פנה לבכירי כחול לבן, ואמר: "אחיי לנשק, בני, בוגי וגבי וחברי הטוב יאיר לפיד, היריבות שלנו היא עם נתניהו ודרכו. יש מאות אלפים של מצביעים אמיצים ופטריוטים ממש כמונו בשאר המפלגות, אנשים שמבינים שנחצו בשנים ובחודשים ובשבועות האחרונים כל הקווים האדומים".

בתוך כך, התייחס היום יו"ר כחול לבן בני גנץ להצעה של יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, לביטול הבחירות ואמר כי נתניהו "לחץ על כפתור פיזור הכנסת ואין דרך חזרה". במסיבת עיתונאים בגני התערוכה בתל אביב אמר גנץ: "מה שראינו ביומיים האחרונים זה ספין נוסף מבית הקלפים של נתניהו. הוא רואה סקרים וממציא שקרים וספינים. נתניהו כפה את המציאות הזאת, והוא לא יכול להעביר את האחריות לאחרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ