הורוביץ: ברק מציע כרגע מפלגת אווירה, למרצ ולעבודה יש אידיאולוגיה

יו"ר מרצ הנבחר אמר כי הוא צפוי להיפגש עם ברק ועם גורמים נוספים, בניסיון לבחון חיבורים אפשריים עם מפלגתו. גבי אשכנזי: אין לנו יריבות עם ברק, אנחנו באותה מטרה

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הורוביץ בנאום הניצחון שלו לאחר בחירתו לראשות מרצ, חמישי
יהונתן ליס

יו"ר מרצ הנבחר, ניצן הורוביץ, אמר הערב (שבת) כי מפלגתו של אהוד ברק אינה אלא "מפלגת אווירה", בניגוד למפלגתו ולמפלגת העבודה, שהן "מפלגות אידיאולוגיות, שורשיות עם דרך וחזון". הורוביץ אמר את הדברים בתגובה לשאלתה של רינה מצליח ב"פגוש את העיתונות" לגבי חיבורים אפשריים של המפלגה לפני הגשת הרשימות לבחירות לכנסת, שייערכו בספטמבר.

"אני מקבל הרבה פניות מהרבה גורמים. לא שוחחתי עם אהוד ברק - הוא בירך אותי בסמס, אמרתי לו תודה. בהחלט ניפגש, ואפגש עם עוד הרבה גורמים", אמר. "על המגרש כרגע יש את מרצ, היא מתחזקת בסקרים. יש את מפלגת העבודה שצריכה לבחור מנהיג או מנהיגה ויש גורמים נוספים - גם ברק. ואני לא מוציא מכלל חשבון לדבר עם כולם". לדבריו, "צריך לבחון אופציה של ריצה משותפת של מרצ ומפלגת העבודה. עם גורמים נוספים בהם ברק - נראה".

אשכנזי, באפרילצילום: אוליבייה פיטוסי

גורמים במפלגת העבודה אמרו ל"הארץ" כי בניגוד לדימוי שנוצר, ברק כמעט שלא ניהל עד כה מגעים לחבירה אפשרית בינו לבין מפלגות העבודה ומרצ. "קשה מאוד להבין מה המטרה שלו בסופו של דבר. יש הרבה אוויר חם בתקשורת ומעט דיבורים קונקרטיים בשטח. כן, היו פגישות כלליות אבל אי אפשר היה להבין האם הוא רוצה חיבור אמיתי איתנו, או שאולי הוא מעדיף ללכת עם כחול לבן".

גורם נוסף שניהל מגעים עם ברק וסירב בינתיים לחבור לרשימתו, אמר ל"הארץ": "היה קשה מאוד להבין ממנו אם הוא רציני במהלכים שהוא מקדם, האם הוא יתמיד בריצה עד יום הבחירות ומה הוא רוצה להשיג. זה הרגיש כאילו הרכבת המפלגה היתה מעשה של אין ברירה, אחרי שההתמודדות על ראשות העבודה ירדה מהפרק וגישושים לחבירה לכחול לבן לא הבשילו".

גם חבר הכנסת גבי אשכנזי (כחול לבן) התייחס הערב ב"פגוש את העיתונות" למפלגתו החדשה של ברק. לדבריו, "אין לנו יריבות, אנחנו באותה מטרה. אני לא רואה שהוא בא על חשבוננו". לשאלה אם הוא יכול לראות את עצמו יושב באותה מפלגה עם ברק, על רקע היחסים העכורים ביניהם בעבר, השיב אשכנזי בחיוב.

ביום רביעי הכריז ברק על חזרתו לפוליטיקה והציג ברק את חברי מפלגתו, ובהם אלוף במילואים יאיר גולן, פרופ' יפעת ביטון, שהתמודדה בבחירות הקודמות ברשימה של אורלי לוי-אבקסיס, ויו"ר תנועת "דרכנו" לשעבר קובי ריכטר. מפלגתו של ברק תהיה מבוססת על המנגנון של מפלגת העצמאות, שהקים לאחר שהתפלג מהעבודה ב-2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ