לוגו הארץ
הארץ

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר הבוקר (ראשון) כי גם בנימין נתניהו וגם בני גנץ יכולים להיות ראש הממשלה הבא. "מבחינתי יכול להיות או בנימין נתניהו או בני גנץ. אין הבדל ביניהם במהות", אמר בראיון לכאן ב'. לדבריו, "מי שמינה לרמטכ"ל את בני גנץ היה בנימין נתניהו, מי שהרעיף הכי הרבה שבחים על בני גנץ, על תפקודו בצוק איתן, היה בנימין נתניהו".

ליברמן הוסיף בראיון כי הוא מעוניין ב"ממשלה רחבה, ממשלת חירום לאומית על מנת להוציא את העגלה מהבוץ". לדבריו, "המדינה היום נמצאת עמוק בבוץ גם במישור הכלכלי וגם במישור הביטחוני, ולכן אתה חייב ממשלה רחבה".

נתניהו וגנץ ברמת הגולן, ב-2012. לדברי ליברמן, נתניהו הרעיף שבחים על תפקוד גנץ בצוק איתןצילום: אבי אוחיון / לע"מ

דברי יו"ר ישראל ביתנו ממשיכים את הודעתו מלפני כשבועיים, שלפיה בכוונת מפלגתו לכפות ממשלת אחדות עם הליכוד וכחול לבן, ללא המפלגות החרדיות. עוד אמר ליברמן כי ימליץ לראשות הממשלה על ראש המפלגה שתקבל את מספר המנדטים הגדול ביותר.

בראיון לפני כשבועיים בתוכנית "המטה המרכזי" בערוץ 13, אמר: "אנחנו נכפה ממשלה עם הליכוד ועם כחול לבן, וזאת תהיה ממשלת חירום, ממשלה לאומית-ליברלית. אנחנו נעשה הכל על מנת לחסום את החרדים, שלא ייכנסו לממשלה".

ליברמן אמר בראיון לפני כשבועיים כי נתניהו "מנסה למקד את הקמפיין סביב מי יהיה ראש ממשלה, אני חושב שהנקודה הקריטית היא איזו ממשלה תהיה". לאחר שידור הראיון, פרסם ליברמן פוסט בעמוד הפייסבוק שלו וכתב: "בנסיבות שנוצרו - הקטסטרופה שהציבור עדיין לא כל כך מודע לה בתקציב המדינה והאתגרים הביטחוניים הצפויים - תפקידנו לכפות על הליכוד ועל כחול לבן להקים ממשלת חירום לאומית ליברלית". לדבריו, ממשלה כזו תשקף את "רצון הרוב המוחלט של אזרחי מדינת ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ