מועמד מהעשירייה הראשונה של מפלגת העבודה הצטרף לאהוד ברק

יאיר פינק היה אמור להיות מוצב במקום התשיעי ברשימת העבודה, שעשוי להיות ריאלי. הוא אמור להשתלב בבניית המפלגה של ברק ובכתיבת המצע. "אנו זקוקים למנהיגות עם סכין בין השיניים", אמר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פינק וברק, היום
פינק וברק, היום

יאיר (יא-יא) פינק, מועמד מהעשירייה הראשונה של מפלגת העבודה, הודיע היום (ראשון) על הצטרפותו למפלגתו החדשה של אהוד ברק, שהוקמה בשבוע שעבר. זו העזיבה הראשונה של מועמד מהעבודה אל מפלגתו של ברק.

פינק נחשב מקורב לשלי יחימוביץ, שהודיעה בשבוע שעבר שלא תתמוך פומבית באיש מהמתמודדים לראשות המפלגה. ברשימת העבודה בבחירות הקודמות הוא ניצב במקום ה-12, אולם עם פרישת אבי גבאי, טל רוסו וחיים ילין, הוא היה אמור להתקדם למקום התשיעי, שעשוי להיות ריאלי.

לפי הודעת פינק, הוא אמור להשתלב בבניית המפלגה של ברק, בכתיבת המצע, "וכן בניווט עבודת הסיעה בכנסת הבאה". לדברי ברק, פינק "משקף תנועה רחבה של אזרחיות ואזרחים שהחליטו לקחת את גורלם בידיהם, להתלכד, להתאחד ולצאת לדרך שתחזיר את ישראל למסלול הנכון".

״אני מצטרף לקבוצה שאני מאוד מאמין בה, במנהיגות שלה ובהתגייסות האמיתית שהיא מייצגת", אמר פינק, "אנו זקוקים למנהיגות עם סכין בין השיניים כבר זמן רב. הגיע הזמן להפקיע את הבלעדיות שהימין הקיצוני לקח לעצמו בסוגיות לאומיות ויהודיות, היהדות לא שייכת לימין".

לדברי פינק, "פוליטיקה צרה וקטנה הוציאה שם רע ליהדות והרחיקה רבים וטובים מהיהדות. אין סתירה בין ערכי היהדות לדמוקרטיה. מי שמחפש למצוא סתירה בין השניים פועל הלכה למעשה לפגיעה במהותה של המדינה ולחתור תחת ערכי הציונות".

פינק ייסד את המיזם החברתי "לובי 99", כיהן כמנכ"ל עמותת "שכן טוב" ובכיר בעמותות "תג מאיר" והבנק הקואופרטיבי "אופק". הוא גם חבר המועצה הציבורית של תנועת צו פיוס.

בתוך כך, ח"כ שלי יחימוביץ' מהעבודה התייחסה ב"כאן ב'" לחזרתו של ברק לזירה הפוליטית. "אני מכירה היטב את ברק", אמרה, "הוא לא בא להיות חבר כנסת וגם לא יו"ר הוועדה לעבודה ורווחה או יו"ר הוועדה לביקורת המדינה. אני מניחה שהשאיפות שלו הן גבוהות מאלו".

"מכיוון שהסיכוי שלו להיות ראש ממשלה לא קיים, פחות או יותר, אני מעריכה שהוא יהיה מוכן להיות שר הביטחון או שר החוץ בכל ממשלה שתקום - לרבות ממשלת נתניהו", המשיכה יחימוביץ', "זה דבר שמאוד מדאיג אותי ביחס לגורלו של השמאל הציוני".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ