אהוד ברק נפגש עם אלדד יניב לראשונה זה 12 שנה; לא ברור אם ירוצו יחד בבחירות

ראש הממשלה לשעבר נפגש עם הפעיל החברתי בבית קפה בתל אביב אחרי נתק ממושך. ״אני עם ברק״, צייץ יניב בטוויטר. על אף ההצהרות, מוקדם לדעת אם המפגש יוליד שותפות פוליטית

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב בהפגנה נגד השחיתות השלטונית, בתל אביב, בשנה שעברה
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, נפגש היום (ראשון) עם הפעיל החברתי, אלדד יניב, אחרי נתק של 12 שנים. השניים נפגשו בבית קפה בתל אביב בניסיון ליישר את ההדורים בינהם. "אני עם ברק", צייץ יניב בטוויטר. "אחרי 12 שנה שבהן לא החלפנו אפילו מלה אחת, וריב גדול כמו שרק אנחנו יודעים לעשות, החלטנו לעשות תיקון גדול וזאת רק ההתחלה". על אף ההצהרות, מוקדם לדעת אם המפגש יוליד שותפות פוליטית והאם יניב יתמודד כחלק מהרשימה החדשה של ברק.

גורמים במפלגה החדשה הבהירו שיניב לא צפוי, לפי שעה, להשתבץ ברשימה לכנסת. יניב נחשב במשך שנים לאחד ממקורביו של ברק. הוא היה שותף מרכזי בקמפיין הבחירות של העבודה ב-1999 ושימש כראש המטה של ברק.

בשנים האחרונות הוביל את המחאה הציבורית בעקבות חקירות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והתמודד לכנסת במסגרת רשימת "ארץ חדשה". גם יניב לא ידע להעריך אם חידוש היחסים בין השניים יוביל בסופו של דבר להתמודדות משותפת. "לאט לאט, לא דיברנו 12 שנה", אמר בתום הפגישה. בימים הקרובים צפוי ברק לפרסם שמות נוספים המזוהים עם השמאל, שיתמודדו במסגרת רשימתו לכנסת.

היום הודיע יאיר (יא-יא) פינק, מועמד מהעשירייה הראשונה של מפלגת העבודה, על הצטרפותו למפלגתו החדשה של אהוד ברק, שהוקמה בשבוע שעבר. זו העזיבה הראשונה של מועמד מהעבודה אל מפלגתו של ברק. פינק נחשב מקורב לשלי יחימוביץ, שהודיעה בשבוע שעבר שלא תתמוך פומבית באיש מהמתמודדים לראשות המפלגה. ברשימת העבודה בבחירות הקודמות הוא ניצב במקום ה-12, אולם עם פרישת אבי גבאי, טל רוסו וחיים ילין, הוא היה אמור להתקדם למקום התשיעי, שעשוי להיות ריאלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ