שמולי ושפיר נפגשו בחשאי כדי לדון בשיתוף פעולה, אך לא הגיעו להסכמה

שמולי הציע ליריבתו לערוך סקר נרחב שבעקבותיו יפרוש אחד מהם ויחבור לבעל הסיכויים הגדולים יותר לנצח בבחירות. שפיר סירבה והציעה לשמולי הנהגה משותפת

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמולי ושפיר בכינוס ועידת מפלגת העבודה, בשבוע שעבר
יהונתן ליס

חברי הכנסת איציק שמולי וסתיו שפיר, המועמדים לראשות מפלגת העבודה, נפגשו בחשאי כדי לבחון אפשרות לשיתוף פעולה ביניהם. הפגישה הסתיימה ללא תוצאות.

השניים נפגשו ביוזמת שמולי, בשעת לילה מאוחרת בשבת, במטה של שפיר בשכונת פלורנטין בתל אביב. השניים, הנחשבים ליריבים מרים, נשענים על קהל מצביעים דומה, וההתמודדות מפצלת את הקולות ביניהם. שמולי ניסה לשכנע את שפיר לערוך סקר נרחב, שיקבע מי מהם יתמודד על תפקיד היו"ר ומי יפרוש ויחבור לעמיתו. שפיר סירבה והציעה בתגובה שהשניים ירוצו יחד, בדומה לדגם ההנהגה במפלגה הירוקה בגרמניה. לאחר שלא הגיעו להסכמה בעניין זה סיכמו השניים שלא לתת לפגישה פומבי.

בתגובה לפניית "הארץ" אמר שמולי: "הקרב הוא צמוד ביני לבין עמיר. למרות הקמפיין השלילי והאגרסיבי שניהלה נגדי, יזמתי פגישה עם סתיו והלכתי למטה שלה מתוך כוונה אמיתית לנסות ולבנות שותפות אמת עמה. היא איננה בתמונת הסיכויים, ובמקום לגרור אותי למטה, הצעתי לה לעמוד על הבמה יחד כמנצחים ולהוביל שינוי במפלגה. לצערי, היא סירבה ובחרה להדליף את דבר הפגישה".

שפיר מסרה בתגובה: "פי ולבי שווים לאורך כל הדרך. הצעתי שותפות אמת מלאה וחדשנית, שנהדפה על הסף. אלפי המתפקדים שהצטרפו אליי למרוץ לא רוצים דילים, אלא לראות אותי מפיחה חיים במפלגה ומביאה תקווה. לכל יתר הדברים שנאמרו בשיחות סגורות איני מעוניינת להתייחס. יש לנו מאבק גדול על המדינה, ואני צריכה לנצח כדי שמפלגת העבודה תוכל להוביל אותו בכל הכוח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ