עמיר פרץ: העבודה בראשותי תוביל לחיבורים פוליטיים

יו"ר העבודה הנבחר לא פסל במהלך הקמפיין חיבורים עם מפלגות נוספות, אך הציב יעד שאפתני להגדיל את המפלגה ל-15 מנדטים. לדברי פרץ, צריך להוביל "כוח דמוקרטי ואידאולוגי חברתי גדול מול הימין בראשות נתניהו"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרץ בבית המפלגה בתל אביב, היום
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר העבודה הנבחר, עמיר פרץ, אמר היום (רביעי) שהמפלגה בראשותו "תוביל לחיבורים בכדי שנוביל כוח דמוקרטי ואידאולוגי חברתי גדול מול הימין בראשות נתניהו". הוא ציין כי שוחח עם ראשי סיעות ותנועות פוליטיות, ובהם אהוד ברק ואורלי לוי-אבקסיס. לדברי פרץ, "המטרה שלנו ברורה: להחזיר לסדר היום את הנושאים החברתיים, כלכליים והמדיניים של מפלגת העבודה".

פרץ מוביל קו ברור שנועד להציב את העבודה בראש הגוש ולחזק אותה לקראת הבחירות הבאות. פרץ לא פסל אפשרות לחיבורים עם מפלגות נוספות, אך הציב במוקד הקמפיין תוכנית שאפתנית שתגדיל את העבודה ל-15 מנדטים שיגיעו, בין היתר, ממצביעי ימין מהפריפריה וממאוכזבי מפלגות כולנו וגשר.

פרץ גבר אמש על חברי הכנסת סתיו שפיר ואיציק שמולי בפריימריז. "דחינו את חגיגת הניצחון שלנו אמש כי הרוחות סוערות והרחובות בוערים. זו העת למנהיגות לאומית חברתית. המרקם החברתי שלנו קורס וזה הזמן לקחת אחריות". הוא קרא להקמת ועדת חקירה ממלכתית "שתבדוק את יחס הרשויות כלפי הישראלים יוצאי אתיופיה בכל התחומים".

פרץ אמר כי עם ניצחונו, "מפלגת העבודה יוצאת הבוקר לדרך חדשה. עלינו ליישר שורות, להתאחד ולהיות מוכנים לבחירות הכלליות הקריטיות כל כך לעתידה של מדינת ישראל. בהנהגתי תהפוך המפלגה לאלטרנטיבה מדינית וחברתית, ותביא בשורה אמיתית לאזרחי ישראל".

פרץ זכה בל-46.7% מהקולות בפריימריז, שפיר קיבלה 27% מהקולות ושמולי קיבל 26.2%. כ-30 אלף מתפקדים הצביעו, ושיעור ההצבעה בבחירות עמד על 45.6%. נתון זה נמוך מהפריימריז הקודמים, אז שיעור ההצבעה היה 59%.

פרץ כיהן כיו"ר העבודה ב-2006, והמפלגה בראשותו זכתה ל-19 מנדטים בבחירות. פרץ מונה לשר הביטחון בממשלת אולמרט, והיה בתפקיד במהלך מלחמת לבנון השנייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ