אדלשטיין: לא נוכל לבטל את הבחירות

יו"ר הכנסת אמר שהמהלך לביטול החוק לפיזור הכנסת לא צלח בשל חוסר שיתוף פעולה. לפני הקדמת הבחירות הבהיר היועץ המשפטי לכנסת כי לא ניתן לבטל את החוק, והגדיר אותו "נקודת אל-חזור"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדלשטיין, השבוע בכנס הרצליה
חיים לוינסון

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הודיע היום (רביעי) שהיוזמה שלו לביטול הבחירות לא צלחה. אדלשטיין כתב בחשבון הטוויטר שלו: "בימים האחרונים ביקשתי לקדם עבורכם, אזרחי ישראל, את ביטול הבחירות המיותרות הללו ולחסוך לכם מיליארדים. לצערי לא כל הגורמים שיתפו פעולה ולכן לא נוכל לבטל את הבחירות".

אדלשטיין ניסה לקדם הצעה שלפיה הכנסת תוחזר מפגרת הבחירות דרך הנשיאות, הכוללת אותו ושני סגנים, ולאחר מכן הוועדה המסדרת. עם שובה מהפגרה, היא תחוקק את החוק בהליך מזורז. אדלשטיין העריך שיש היתכנות משפטית למהלך, אך הוא לא הועבר לאישור היועץ המשפטי לכנסת איל ינון. הליכוד הודיע בשבוע שעבר שראש הממשלה בנימין נתניהו יבחן את ההצעה לביטול הבחירות. אם החוק היה אכן נחקק, הוא היה כולל ככל הנראה שינוי של חלקים מחוק יסוד: הממשלה.

לפני הקדמת הבחירות, הבהיר ינון כי לא ניתן לבטל את החוק לפיזור הכנסת, והגדיר אותו "נקודת אל-חזור". מקורות שנחשפו ליוזמה אמרו ל"הארץ" בשבוע שעבר כי גם אם היה מאושר, החוק צפוי היה להיפסל בבג"ץ. מקור בליכוד אמר אז כי נתניהו מנסה לגייס תמיכה של 80 ח"כים במהלך, כדי לבטא את התמיכה בו במקרה שיגיע לפתחו של בית המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ