שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס
פרץ וברק בכנס של מפלגת העבודה, ב-2008
פרץ וברק בכנס של מפלגת העבודה, ב-2008צילום: לימור אדרי
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, ויו"ר מפלגת ישראל דמוקרטית, אהוד ברק, נפגשו הערב (רביעי) כחלק מהמגעים לאיחוד בגוש השמאל לקראת הבחירות לכנסת ה-22. השניים כתבו אודות הפגישה בציוצים בטוויטר, אמרו שהיא התנהלה ב"כבוד הדדי ובאווירה טובה מאוד" והסכימו להמשיך בשיחות בימים הקרובים. מחר צפויים פרץ ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ, להיפגש כל אחד מהם עם שרת החוץ לשעבר ציפי לבני, עם חזרתה לארץ, בניסיון לגייס אותה לחבירה.

בכיר בגוש המרכז-שמאל העריך כי ההכרעה לגבי האיחודים בגוש תתקבל בתוך שבועיים, לקראת 26 ביולי. לדבריו, "לוח הזמנים דוחק", מכיוון שאת הרשימות צריך להגיש לוועדת הבחירות המרכזית עד ל-1 באוגוסט. בנוסף הבכיר ציין כי ועידת מפלגת העבודה צריכה התראה של 72 שעות מראש כדי להתכנס ולאשרר את ההסכם, בעוד ועידת מרצ זקוקה להתראה של 48 שעות כדי להתכנס.

"נזדקק לכמה ימים נוספים כדי להשלים את פרטי ההסכם המלאים ולהעלות אותם על הכתב", אמר הבכיר. "הכל מתכנס לסד זמנים דחוק שייאלץ אותנו לקבל הכרעה עד סוף השבוע האחרון של החודש". לדבריו, ספק אם ההחלטה בעניין תתקבל קודם לכן. "נחכה לראות את הסקרים העדכניים ביותר לפני שנכריע", אמר.

ברק אמר ביום שני כי הוא מוכן להיות מספר 2 של פרץ במקרה של איחוד בין המפלגות. "אני לא עומד על זה שאני אהיה מקום ראשון, הדבר היחיד שצריך להכריע הוא מה יותר טוב למערכת", טען בראיון ברדיו FM90.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ