הדיילי מייל: לא פעלנו עבור גורם פוליטי בפרסום תמונותיו של ברק בבית ג'פרי אפשטיין

האתר הבריטי השיב להתרעה של יו"ר ישראל דמוקרטית מפני תביעה נגדו, ואמר כי לא יסיר את הפרסום. לדברי מנהליו, אף שהתמונות של ברק בכניסה לבית המיליארדר הנאשם בסחר בקטינות פורסמו כבר ב-2016, היתה חשיבות ציבורית לזיהויו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמונתו של ברק שהתפרסמה בדיילי מייל, אתמול
הארץ

אתר "הדיילי מייל" הבריטי, שפרסם השבוע תמונות של ברק נכנס לאחוזתו של המיליארדר האמריקאי ג'פרי אפשטיין בניו יורק, טען היום (חמישי) כי הטענות לצידוד ביריביו הפוליטיים "אבסורדי" והבהיר כי לא יסיר את הפרסום. האתר הגיב לברק בעקבות ההתרעה מפני תביעה מצדו, לאחר שטען כי ברק נכנס לאחוזה ביום שבו תועדו ארבע צעירות נכנסות אליה. אפשטיין מואשם בסחר בקטינות למטרות מין.

הכתבה ב"דיילי מייל"

לפי האתר, אף שהתצלומים פורסמו במקור ב-2016, היתה "חשיבות ציבורית" לפרסמם כעת מאחר שברק תואר אז כ"איש לא מזוהה". "הסיבה לפרסום הידיעה היא כי ברק הודה כעת כי הוא האיש בתצלומים, מה שמעלה שאלות לגיטימיות לגבי ההצהרות שלו, לפיהן מעולם לא פגש את אפשטיין בחברת נשים צעירות", נמסר. "ההנחה שהכתבה פורסמה בזדון כדי לצדד ביריבו הפוליטי של ברק אבסורדית. לדיילי מייל אין כל השקפה על הפוליטיקה הפנימית של ישראל. ואולם, ברק הוא דמות בולטת בבחירות בישראל, ולכן ברור לחלוטין כי זהו סיפור בעל חשיבות ציבורית".

לסיכום, נכתב: "'הדיילי מייל' לא מתכוון להסיר את הפרסום. יתרה מכך, אנו מוצאים את דבריו של ברק, לפיהם הידיעה היא 'עלילת דם', פוגעניים - ודורשים ממנו לחזור בו מכך".

אתמול פנה ברק לאתר "הדיילי מייל" באמצעות עורכי דינו, במכתב שבו הוא דורש להסיר מהאתר עד השעה 19:00 (שעון ישראל) את הידיעה. הוא דרש מהאתר לפרסם התנצלות ברורה בנושא, להתחייב כי לא יפרסמו כתבות דומות עליו בעתיד וכי הם אלה שיציעו לו את גובה סכום הפיצויים שאותו יעבירו לו בעקבות הפרסום. במכתב נאמר כי הידיעה שפורסמה "מבישה" ומעלה כמה "האשמות רציניות מאוד נגד הלקוח שלנו, ואלה משמיצות ושגויות לחלוטין". עוד נכתב כי "הדיילי מיילי" כלל לא ניסה לקבל את תגובת יו"ר ישראל דמוקרטית, ושבעקבות הפרסום נגרם "נזק כבד מאוד" למוניטין של ברק ולקמפיין הבחירות שלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ