עמיר פרץ: אם היועמ"ש יזכה את נתניהו, נשב איתו בממשלה

יו"ר העבודה השיב לביקורת על החיבור עם לוי-אבקסיס, ואמר כי נדרש להכריע בין "סיכוי לנצח או הפסד בטוח" כדי להרחיב את הגוש עם מצביעים מימין. על ראש הממשלה, אמר: "לא נשב עם נתניהו כל עוד יש לו כתב חשדות מעל ראשו, אין סיכוי"

לוגו הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרץ ולוי-אבקסיס במסיבת העיתונאים המשותפת, ביום חמישי
לוגו הארץ

יו"ר העבודה עמיר פרץ השיב היום (שבת) לביקורת נגדו בעקבות החיבור לאורלי לוי-אבקסיס, והבהיר כי לא יישב עם נתניהו, אלא אם היועץ המשפטי לממשלה יחליט שלא להגיש נגדו כתב אישום. "לא נשב עם נתניהו כל עוד יש לו כתב חשדות מעל ראשו, אין סיכוי. אם היועמ"ש יזכה אותו, נשב איתו. אם לא, לא נשב איתו", אמר במטה המרכזי בערוץ 13.

בעניין החיבור ללוי-אבקסיס, אמר פרץ כי נדרש להכריע בין "סיכוי לנצח או הפסד בטוח". "החלטתי לתת סיכוי לנצח. התחייבתי בפריימריז, לאורך כל מערכת הבחירות שלי, לנסות ולעשות מאמץ להביא מצביעים מהליכוד. מעולם לא הסכמתי שהדיונים בישראל סביב המצב החברתי יהיו עדתיים. אנחנו בעד מאבק מעמדי ולא עדתי", אמר.

לדבריו, הפנייה למצביעים מימין מגיעה בניסיון להרחיב את הגוש. "אני לא מנהל מלחמה עם כחול לבן. מה זה נותן? זה נותן את אותו מספר, סכום אפס. הגיע הזמן לעשות מהלך אמיץ ולנסות לנצח את נתניהו. אנחנו מפלגה שמשלבת מאבק על הדגל החברתי והמדיני, אני לעולם לא אקפל את הדגל המדיני. תמיד כשהיה תהליך שלום, היתה צמיחה. אנחנו נהיה מפלגה שתתן גיבוי לכל תהליך שלום".

יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, המשיך היום במתקפה נגד החיבור, ואמר כי "קול לעבודה הוא קול לנתניהו". "מתנגדי נתניהו, שמרו נפשכם מפרץ ואורלי לוי, הם הראשונים שיערקו לממשלת נתניהו", אמר הורוביץ באירוע שבתרבות ברעננה. "הוא אמר לי שהוא החליט שלא ללכת עם מרצ, ואגב לא ללכת עם אף אחד בשמאל, אלא לפנות ימינה. אולי הוא חושב שהוא יכול להביא מצביעים מהימין או לעבור ימינה או להצטרף לממשלת ימין או לקבל תפקיד בממשלת ימין, אני לא יודע", הוסיף.

יו"ר ישראל דמוקרטית, אהוד ברק, התייחס אתמול לחיבור בין לוי-אבקסיס למפלגת העבודה, ואמר כי "הצעד הזה עלול חלילה לסגור את הגולל על המפלגה שהקימה את המדינה לטובת הקמת מפלגת נישה חברתית: 'לא ימין ולא שמאל', כלשונה של אורלי, שלמעשה מוותרת על החלפת השלטון ופותחת את הדלת לחבירה עם נתניהו".

ביום חמישי פורסם ב"הארץ" כי במהלך המשא ומתן שניהל לאיחוד עם מרצ, פרץ התנגד לדרישת המפלגה להתחייב שלא להיכנס לממשלת נתניהו. אחרי הפרסום התייחס פרץ לסוגיה בטוויטר וכתב: "לא נשב בממשלה של נתניהו תחת כתב אישום! אין לי כל כוונה לרוץ לנשיאות. אנחנו מחויבים להחלפת השלטון הרע והבאת תקווה לעם ישראל". מאוחר יותר הבהיר את עמדתו ומסר: "לא נשב עם נתניהו. נקודה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ