דרעי: אשב עם כחול לבן רק אם לפיד בחוץ, מוכן לשבת עם ליברמן בממשלה

בהשקת הקמפיין של ש"ס בירך דרעי על החיבור בין לוי-אבקסיס למפלגת העבודה והביע תקווה שייכנסו לממשלת נתניהו. "אני רואה בהם שותפים", אמר. עוד ציין: "אנחנו המפלגה החברתית היחידה בימין"

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה דרעי משיק את קמפיין הבחירות של ש"ס, היום בירושלים
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, פתח היום (שני) את קמפיין הבחירות של מפלגת ש"ס. באירוע שנערך בשכונת בית וגן בירושלים התחייב דרעי שלא לשבת יחד עם יאיר לפיד בממשלה. "אני לא רואה בחירות בפעם השלישית ויש הרבה אפשרויות להרכבת ממשלה, אבל דבר אחד ברור: לפיד לא יהיה בממשלה הזאת", אמר דרעי. לצד זאת, הדגיש כי אינו מתנגד לצירוף "כחול לבן" לממשלה ללא לפיד. באשר ליו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר דרעי כי אינו פוסל ישיבה עמו בממשלה, חרף הקמפיין שהוא מנהל כיום בנושאי דת ומדינה. לדבריו, ליברמן "מעולם לא פגע אפילו בכוס מים של הציבור החרדי".

"אני רואה את ההודעות והציוצים של לפיד. הוא לא משתנה ולא מנסה אפילו להתחפש", אמר. "אנחנו נביא לידיעת הציבור את הסכנה במידה וחלילה הוא יגיע לשלטון. ראינו מה האיש הזה עשה לסטטוס קוו במדינת ישראל". לדבריו, מיזוג "יש עתיד" עם "כחול לבן" לא מיתן את דעותיו של לפיד בנוגע ליחסי דת ומדינה ואמר כי "חשבנו שהמיזוג שלו עם כחול לבן אולי יגרום לו להרהר מחדש, אבל לפיד נשאר לפיד".

אריה דרעי משיק את קמפיין הבחירות של ש"ס, היום בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

דרעי בירך גם על החיבור בין אורלי לוי-אבקסיס למפלגת העבודה ואמר כי הוא מקווה שהשניים ייכנסו לממשלת נתניהו. "אני רואה בהם שותפים" אמר דרעי, "אני מאוד מקווה שהם יצליחו לעמוד בלחץ התקשורתי הכבד שמופעל עליהם ויבינו שהממשלה היחידה שיכולה לקדם באמת את השכבות החלשות זו ממשלת נתניהו". דרעי רמז כי מתחת לפני השטח יש פעולות נוספות שנעשות בעניין: "יש עוד אפשרויות להרכבת ממשלה בראשות נתניהו שלא את כולן פירטתי".

קמפיין הבחירות של ש"ס, בדומה לקמפיין בסיבוב הקודם, שם דגש על הנושא החברתי, כאשר ש"ס שוב נצמדת לנתניהו. כך, סלוגן הבחירות שהוצג על כרזות המפלגה הכריז "ש"ס - הכוח החברתי בממשלה", זאת כאשר תמונתו של דרעי מתנוססת לצד תמונתו של נתניהו. בסרטון שהפיק הקמפיין נראה נתניהו במפגשים עם מנהיגים בעולם ואת דרעי במפגש עם ראשי רשויות ואזרחים כאשר בסרטון נאמר "ביבי דואג למעמד שלנו בעולם, ש"ס דואגת למעמד שלנו בבית".

דרעי הסביר מדוע אינו מטיל וטו דומה על ליברמן, שמנהל כיום קמפיין בנושאי דת ומדינה. "לפיד בתקופתו כשר אוצר לא השאיר אבן שלא הפך כדי להזיק לילדים שלנו, לזקנים שלנו, לציבור החלש. אם הוא היה ממשיך עוד שנה-שנתיים לא יודע אם היה אפשר לתקן את זה, והוא ממשיך ככה". ליברמן לעומתו לא כך, אמר. "אני מכיר את ליברמן 30 שנה, מעולם לא פגע אפילו בכוס מים של הציבור החרדי. הלך יחד איתנו בבחירות בירושלים, היתה לו תרומה לא קטנה להיבחרו של משה ליאון. ליברמן במצוקה, הוא הבין שזה מה שיביא לו מנדטים. אין לי מה לעשות בעניין, אבל אני לא שם וטו. אני מאמין שאחרי הבחירות זה יהיה שונה כי ליברמן מילה שלו זה רק מילה".

דרעי הציג את הישגי מפלגתו בקדנציה האחרונה, שהתמקדה לדבריו בקידום נושאים חברתיים. הוא ציין כי בקדנציה הקרובה המפלגה תתמקד במלחמה בעוני ותפעל להקמת רשות ממשלתית שתעסוק בנושא. "כחלון לא רץ בבחירות הקרובות וכל הנטל החברתי על הכתפיים שלנו", אמר יו"ר ש"ס. "אנחנו המפלגה החברתית היחידה בימין, ולמעשה במפה הפוליטית בכלל. האחריות שלנו היא גדולה". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ