שמולי נשאר במפלגת העבודה: לא אנטוש את הבית ברגעים קשים

לאחר שנפגש עם עמיר פרץ הודה חבר הכנסת כי לו וליו"ר העבודה יש מחלוקת בנוגע לחבירה למפלגות אחרות. פרץ ולוי-אבקסיס ימסרו הצהרה משותפת

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמיר פרץ ואיציק שמולי בהצהרה לתקשורת, היום
עמיר פרץ ואיציק שמולי בהצהרה לתקשורת, היוםצילום: אבישג שאר-ישוב

איציק שמולי הודיע היום (ראשון) כי יישאר במפלגת העבודה, על רקע הקמת המחנה הדמוקרטי ופרישתה של סתיו שפיר מהמפלגה. לאחר מכן הופיע שמולי במסיבת עיתונאים לצד יו"ר העבודה עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס.

"מפלגת העבודה היא הבית שלי, וגם כשיש בו מחלוקות וויכוחים אני נותר מחויב לו ולא אנטוש אותו ברגעים קשים", צייץ שמולי בטוויטר. "עמיר פרץ ואני עודנו חלוקים על הדרך - לא על המטרה. ניסיתי ככל יכולתי (לפעול) לחיבור גדול של המפלגות, אבל היו"ר שנבחר באופן דמוקרטי סבור אחרת ומאחריותו כעת לקבוע את הדרך".

שמולי עם פרץ ולוי-אבקסיס, היוםצילום: אבישג שאר-ישוב

שמולי הוסיף: "הבחירה שיש בידיי היא בין התייצבות, שיש בה גם סיכון לצד פוטנציאל, לצדם של עמיר ואורלי במאבק על הבית ועל הסיכוי של המחנה לנצח (גם אם בדרך אחרת), ובין אקזיט אישי מבטיח ונוח במקום אחר, בידיעה שגרמתי לבית הפוליטי שלי נזק. אני בוחר להישאר במפלגה, ולהמשיך להיאבק לצד חבריי על דרכה וערכיה".

במסיבת העיתונאים אמר שמולי: "היתה לנו אפיזודה קטנה של חודש, אבל מבחינתי אנחנו חזורים להיות שותפים נאמנים. אני מאמין שהיכולת להיבנות מחדש עוברת דרך האפשרות להכנס ללבבות של הרבה אנשים שלא היו אתנו בשנים האחרונות. אל תמהרו להספיד את המפלגה". 

להצהרתו של שמולי קדמה פגישה בינו לבין פרץ. הבוקר הוא תקף את שפיר, שלדבריו "נטשה את המפלגה בשעתה הקשה עבור סידור עבודה נוח". בתגובה לדברי שפיר, שקראה לו להצטרף למחנה הדמוקרטי, צייץ שמולי: "הרעיון היה להתחבר כמפלגה ולא לעשות אקזיט אישי. את הקריאות שלך שמרי לעצמך. שלום ולא להתראות". 

בשבוע שעבר, לאחר הקמת המחנה הדמוקרטי, קרא שמולי לפרץ "לחשב מסלול מחדש" ואמר כי אם יו"ר העבודה לא יסכים להצטרף לגוש גדול יותר "יעשה חושבים". בראיון לרשת ב' הבוקר אמר שמולי כי הוא עדיין מנסה לשכנע את פרץ לחבור למפלגות אחרות, וכי ההחלטה בדבר עתידו במפלגה תיפול היום או מחר. 

מלבד שפיר עזבו את מפלגת העבודה לאחרונה גם שלי יחימוביץ', שהודיעה על פסק זמן מפוליטיקה, ויא-יא פינק, שחבר לישראל דמוקרטית של אהוד ברק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ