בל"ד לקראת הבחירות: הרשימה המשותפת לא תחתום על הסכם עודפים עם אף מפלגה ציונית

יו"ר צוות המו"מ של בל"ד אמר עוד כי הוסכם לא להמליץ לנשיא על אף מועמד לאחר הבחירות. "אנחנו לא יכולים להמליץ על אף מפלגה שתומכת בהמשך הכיבוש ובמפעל ההתנחלויות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משמאל: טאהא, היבא ח"כ יזבק, שחאדה ויוסף טאטור מנכ"ל המפגלה, היום בנצרת

במפלגת בל"ד אמרו היום (שני) כי הרשימה המשותפת לא תחתום על הסכם עודפים עם אף מפלגה ציונית. לדברי יו"ר צוות המשא ומתן של בל"ד מול שאר חברות הרשימה המשותפת, ח"כ לשעבר ואסל טאהא, הוסכם גם כי המפלגה לא תמליץ לנשיא על אף מועמד לראשות הממשלה לאחר הבחירות. "אנחנו לא יכולים להמליץ על אף מפלגה שתומכת בהמשך הכיבוש ובמפעל ההתנחלויות ולא דוגלת בשוויון מלא לציבור הערבי", אמר טאהא ל"הארץ", "אם המפלגות ישנו את מצען ועמדותיהן, אז נדון באפשרות הזו".

בל"ד הכריזה היום במסיבת עיתונאים בנצרת על החלטתה להצטרף לרשימה המשותפת. מועמד מספר 3 ברשימת המפלגה, מאזן גנאים, לא השתתף באירוע לאחר שהודיע כי הוא מתנגד למתווה אליו הגיעה המפלגה, שלפיו הוא ישובץ במקום ה-13 ברשימה המשותפת. כפי שדווח ב"הארץ", גנאים הודיע כי לא יתמודד בבחירות הקרובות בכל מסגרת שהיא, אך ימשיך להיות חלק ממפלגת בל"ד.

במסיבת העיתונאים אמר יו"ר בל"ד, מטאנס שחאדה, כי במפלגה ימשיכו לנסות לשכנע את גנאים לחזור בו מההחלטה, בהיותו חבר מפלגה דומיננטי שנהנה מפופולריות בקרב מצביעי החברה הערבית. יחד עם זאת, בכירים בבל"ד הודו בשיחה עם ה"ארץ" שבמפלגה החלו לבחון אפשרות להציב מועמד אחד במקומו של גנאים. בבל"ד דחו הצעה לפיה גנאים ישובץ במקום השני או השמיני ברשימה המשותפת במקום מועמד אחר, מכיוון שלדבריהם מדובר בהחלטה שמחייבת את אישור ועידת המפלגה - דבר שלא יתאפשר עד יום חמישי, מועד הגשת הרשימות.

מאזן גנאים, במארסצילום: רמי שלוש

במסיבת העיתונאים אמרו נציגי בל"ד כי המטרה של הרשימה המשותפת צריכה להיות להגביר את הפעילות בשטח כדי להעלות את אחוז ההצבעה בחברה הערבית.

בבחירות האחרונות התמודדו המפלגות הערביות בשני גושים: חד"ש־תע"ל ורע"ם־בל"ד, שזכתה ב–3.33% מקולות הבוחרים ועברה בקושי את אחוז החסימה. שיעור ההצבעה בבחירות היה כ–50%, לעומת 63% בבחירות 2015, שבהן התמודדו ארבע המפלגות במסגרת הרשימה המשותפת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ