בחירות 2019: זהות הגישה את רשימת מועמדיה לכנסת ולא תהיה חלק מהימין המאוחד

הגשת הרשימות היא סופית, ומרגע שמפלגה מגישה את מועמדיה היא לא יכולה לחבור למפלגה אחרת עד הבחירות. בנוסף לזהות, גם ישראל ביתנו הגישה את רשימתה. רישום המפלגות החל הבוקר ויסתיים מחר ב-22:00

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פייגלין ברמת גן, במארס
לוגו הארץ
הארץ

ועדת הבחירות המרכזית החלה היום (רביעי) לרשום את המפלגות לבחירות לכנסת ה-22. מפלגות יוכלו להגיש את רשימות המועמדים שלהן היום בין 10:00 ל-16:00 ומחר בין מ-16:00 עד 22:00. עד כה הגישו את רשימותיהן ישראל ביתנו, זהות וכמה מפלגות קטנות נוספות. מאחר שהגשת הרשימות היא סופית, זהות בהכרח תרוץ לבד ולא תחבור לימין המאוחד.

במעמד זה מבקשות המפלגות גם את האות או האותיות שייצגו אותן בקלפי. מפלגות שנבחרו לכנסת הנוכחית יוכלו לשמור על האותיות ששימשו אותן בפתקי ההצבעה בבחירות הקודמות באפריל. מפלגות חדשות צריכות לבקש את אחת האותיות הפנויות, לפי סדר ההרשמה, או לבקש אישור להשתמש באות שכבר תפוסה.

בעוד חלק מן המפלגות צפויות להגיש את רשימותיהן ללא שינויים נרחבים מהבחירות הקודמות, אחרות התאחדו או חלו בהן שינויים. מפלגת כולנו, שרצה בבחירות הקודמות כמפלגה עצמאית, התאחדה עם הליכוד ושר האוצר משה כחלון שובץ בה במקום החמישי. העבודה וגשר התאחדו אף הן וירוצו תחת רשימה אחת. העבודה-גשר ככל הנראה לא תגיש את רשימתה היום, שכן ועידת המפלגה נדרשת לאשר את תוכניתו של היו"ר עמיר פרץ לשורת שיבוצים ושריונים. מפלגה חדשה שתירשם היום או מחר היא המחנה הדמוקרטי, איחוד של מרצ ומפלגתו של אהוד ברק ישראל דמוקרטית, בתוספת חברת הכנסת סתיו שפיר מהעבודה לשעבר. בנוסף, המפלגות הערביות שרצו בבחירות הקודמות בנפרד ירוצו הפעם ברשימה משותפת, כפי שעשו בבחירות 2015.

בנצי גופשטיין ואיתמר בן-גביר בהשקת קמפיין עוצמה יהודית, בירושלים החודשצילום: אוליבייה פיטוסי

בשלב זה עדיין לא ידוע כיצד ירוצו המפלגות הדתיות שמימין לליכוד. הבית היהודי, האיחוד הלאומי והימין החדש התאחדו תחת השם "הימין המאוחד", אך במפלגה מעוניינים לשלב ברשימה גם את עוצמה יהודית הכהניסטית. יחד עם זאת, עוצמה יהודית סיכמה אמש באופן עקרוני על ריצה משותפת עם מפלגת נעם החרדית-לאומית. בבחירות הקודמות, יאיר לפיד ובני גנץ הודיעו על איחוד בין מפלגותיהם, יש עתיד וחוסן לישראל, ביום הגשת הרשימות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ