בחירות 2019: ועידת מפלגת העבודה אישרה את החיבור עם לוי-אבקסיס ואת השריונים לפרץ

יו"ר העבודה יוכל לשריין מועמד מטעמו במקום השמיני ברשימת המפלגה לקראת הבחירות. לוי-אבקסיס תוצב במקום השני ואנשי גשר ישובצו במקום השביעי ובמקום העשירי

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמיר פרץ בוועידת מפלגת העבודה, היום
עמיר פרץ בוועידת מפלגת העבודה, היוםצילום: ניר קידר

ועידת מפלגת העבודה אישרה היום (רביעי) את החבירה למפלגת גשר של אורלי לוי-אבקסיס ואת השריונים הנוספים שביקש היו"ר, עמיר פרץ. לפי המתווה שאושר, לוי-אבקסיס תשובץ במקום השני ברשימה לכנסת ותוכל לשריין את אנשי גשר במקום השביעי ובמקום העשירי. פרץ יוכל לשריין מועמד מטעמו במקום השמיני. פרץ הבהיר בנאומו בפני הוועידה שהעבודה לא תחבור למחנה הדמוקרטי, ושהיא לא תנהל משא ומתן על הצטרפות לממשלת בנימין נתניהו כל עוד הוא חשוד בפלילים.

רשימת העבודה-גשר לכנסת:

1. עמיר פרץ

2. אורלי לוי-אבקסיס

3. איציק שמולי

4. מרב מיכאלי

5. עמר בר לב

6. רויטל סויד

7. שריון של לוי-אבקסיס

8. שריון של פרץ

9. מזכ"ל העבודה ערן חרמוני

10. שריון של לוי-אבקסיס

עמיר פרץ ואיציק שמולי בוועידת מפלגת העבודה, היוםצילום: ניר קידר

פרץ תקף בנאומו את מבקרי החיבור בין העבודה לבין גשר. "אנחנו כאן כדי לשבור את הדיכוטומיה שאתם יצרתם, את הנרטיב שמי שלא חושב כמוכם הוא עדר", אמר. "אני קובע בצער רב שאתם העדר. אתם אלה שהייתם צריכים לחבק את החיבור הזה. כן, נכון - היא (לוי-אבקסיס) באה מהימין. גם ציפי לבני באה מהימין, וכולנו קיבלנו אותה בזרועות פתוחות. למה מול אורלי לוי אתם מתגרדים כל כך?". הוא ביקר את נתניהו, אך הבהיר: "איננו מחרימים את הליכוד, איננו מחרימים את מצביעי הליכוד. הם לא הבעיה, הם הפתרון, ואני מאמין שחלקם יבוא אלינו לבית הישראלי החדש".

שמולי, פרץ ולוי-אבקסיס, השבועצילום: אבישג שאר-ישוב

איציק שמולי, שהתקבל בתשואות, אמר: "אנחנו נכנסים לשעת ההכרעה. קיבלנו הזדמנות מחודשת הן כמחנה שמאל ציוני והן כמפלגה, ואסור שההזדמנות תאבד. הבחירות האחרונות הנחיתו עלינו את המהלומה הקשה ביותר שהמפלגה ידעה, אבל בתוך המשבר יש סיכוי". שמולי, שתמך בחבירה למחנה הדמוקרטי אך החליט להישאר בעבודה, הוסיף: "ביני לבין עמיר היתה מחלוקת על הדרך, אבל לא על הצורך להתנחל בלבבות של רבים שעזבו אותנו בשנים האחרונות ולא על המטרה - להחליף את השלטון. אני נותר מחויב לבית הזה. לא אנטוש אותו, לא אעזוב אותו ולא אעשה לו נזקים. יחד נפרוץ את החומות של המחנה הזה ונבנה גשר ועוד גשר לחברה הישראלית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ