בחירות 2019 |

יאיר נתניהו כתב כי ליברמן תכנן פוטש עם אדלשטיין - ומחק את הציוץ

בנו של ראש הממשלה התייחס לאמירתו של יו"ר ישראל ביתנו מוקדם יותר, לפיה יו"ר הכנסת הוא מועמד ראוי לראשות הממשלה. אדלשטיין: "לא ניתן לאיש לפגוע באחדות הליכוד"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בבית משפט השלום בתל אביב, ב-2018
הארץ

יאיר נתניהו כתב הערב (שבת) כי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תכנן לבצע פוטש עם יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין. בנו של ראש הממשלה התייחס לראיון של ליברמן מוקדם יותר ב"פגוש את העיתונות", בו אמר כי אם בנימין נתניהו לא יסכים לממשלת אחדות הוא יבקש מהליכוד להציג מועמד אחר לראשות הממשלה. לדברי ליברמן, "אדלשטיין בהחלט יכול להיות מועמד מקובל על כולם".

יאיר נתניהו כתב מאוחר יותר כי "ליברמן חשף הרגע בטעות בשידור חי את הפוטש שתכנן עם אדלשטיין - ואומרים שאני לא יודע לשמור על הפה שלי". לאחר מכן הוא מחק את הציוץ וביקש להבהיר שדבריו אינו מוכתבים על ידי אביו. מוקדם יותר היום העלה יאיר נתניהו ציוץ בו השווה את ליברמן לניבתן. 

אדלשטיין התייחס לדברי ליברמן וכתב בטוויטר: "נתניהו הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה הבאה. שרבוב שמותיהם של בכירים בליכוד כמחליפים לנתניהו אינו אלא ניסיון נוסף ובלתי פוסק לעשות דה-לגיטימציה למנהיג הליכוד הנבחר. לא ניתן לאיש לפגוע באחדות הליכוד".

ליברמן תיאר בראיון תסריט שבו הליכוד מקבל שני מנדטים יותר מכחול לבן, אך נתניהו וגנץ מסרבים להקים ממשלת אחדות. במקרה כזה, אמר, "אני מגיע לנשיא ולא ממליץ על אף אחד. אבל יום למחרת אני הולך לחברים בליכוד ואומר להם: 'תביאו מישהו אחר. יש לכם מספיק מועמדים'". בראיון גם תקף את נתניהו אישית ואמר: "לבי איתו, אני מרחם עליו שהוא צריך לשקר כל הזמן שאני איש שמאל. אולי הלחצים, הזמן והמתח עושים את שלהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ