סמוטריץ' נגד נתניהו: הוא מזלזל בכל יהודי מאמין

רה"מ הגדיר את דבריו של סמוטריץ' על שאיפתו למדינת הלכה כ"מגוחכים", ויו"ר האיחוד הלאומי הגיב: אין לו שום חיבור ליהדות, הוא רק רוצה לגרד מהחילונים עוד מנדט או שניים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמוטריץ' בבואו לישיבת הממשלה, השבוע
הארץ

יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' תקף הערב (רביעי) את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואמר כי "ביבי מזלזל בכל מי שהוא יהודי מאמין". זאת, לאחר שנתניהו התייחס לדבריו של סמוטריץ' על שאיפתו למדינת הלכה והגדיר אותם כ"מגוחכים".

במפגש עם חברי קונגרס דמוקרטים מארה"ב התנער נתניהו מדבריו של סמוטריץ' והתגאה בתזכיר החוק המאפשר לזוגות חד-מיניים לאמץ ילדים, ששר המשפטים אמיר אוחנה הודיע כי יקדם. "חבר בקואליציה שלנו, לא מהליכוד אלא ממפלגה אחרת, אמר שהוא היה רוצה שישראל תהיה מדינת הלכה", אמר נתניהו. "אלה דברי הבל מוחלטים, בולשיט מוחלט. אין איש שיכול להעיד על כך יותר משר המשפטים הטרי מטעם הליכוד, שהגיש היום הצעת חוק לאימוץ ללא קשר למגדר. מדינת הלכה, זה מגוחך".

סמוטרץ' הגיב לדברי נתניהו בפוסט בפייסבוק. "אז ראש הממשלה, באנגלית מצוחצחת ומשויפת בדיוק כמו שהוא אוהב, ירד עליי ואמר שדברים שאמרתי, המשקפים בעיניי כמיהה של כל יהודי דתי, הם 'דברי הבל מוחלטים, בלבול מוח ומגוחכים'", כתב. "ברוח ימים אלה כבר מודיע שאני מוחל. אבל חשוב לדעת, ביבי לא זלזל בי או בדבריי, ביבי מזלזל בכל מי שהוא יהודי מאמין".

"השיקולים של ביבי הם אך ורק אלקטורליים, ללא שום גרעין של אמת המחוברת ליהדות", הוסיף סמוטריץ'. "כך היה, כך הווה וכך יהיה. ביבי רוצה לפנות היום לקהל חילוני כדי לגרד משם עוד מנדט או שניים, ולכן נוח לו להוכיח על הגב של סמוטריץ' עד כמה הוא נאור ומתקדם, שחלילה אף אחד לא יירתע מדגל של מדינה יהודית שמישהו מרים. אבל אל תדאגו, תוך יום יומיים ביבי ירדוף אחרי המצביעים הדתיים ויבטיח להם הרים וגבעות, שהליכוד היא היא הבית האמיתי של הציונות הדתית, של ההתיישבות ושל הימין כולו. אבל יש גבול לזלזול באינטליגנציה שביבי מייחס לציבור הזה ואני משוכנע שהגבול הזה כבר כאן. ולכן, בעזרת השם, הציונות הדתית והימין האמיתי והערכי ייתנו את קולם ואמונם למי שמאמין באמת, ולא למי שמזייף אמונה רק לפני הבחירות".

השבוע אמר סמוטריץ' בכנס רבנים כי הוא שואף שמדינת ישראל תתנהל לפי חוקי התורה וההלכה, אך הדבר אינו אפשרי כעת "כי יש אנשים שחושבים אחרת ואנחנו צריכים להסתדר אתם". סמוטריץ' הוסיף: "אני מאמין שעם ישראל יחזור בתשובה, שיבוא היום שבו כולם ירצו לקיים תורה ומצוות". שר התחבורה סיפר כי הוא פועל כדי למנוע חילולי שבת בשל עבודות המצויות בסמכות המשרד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ