זהות לא תתמודד בבחירות; נתניהו לפייגלין: אני רואה בך שר בממשלה הבאה

ראש הממשלה אמר כי הוא יכניס להסכמים הקואליציוניים חקיקה ללגליזצית קנאביס רפואי ופתיחת השוק לייבוא. פייגלין: עסקים קטנים חדשים לא ישלמו מס הכנסה בשנתיים הראשונות להקמתם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ופייגלין בכפר המכביה, היום

יו"ר זהות, משה פייגלין הודיע היום (חמישי) כי מפלגתו לא תתמודד בבחירות לכנסת ה-22. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר במסיבת עיתונאים כי הוא רואה בפייגלין שר בממשלה הבאה והוסיף: "אנחנו יוצאים לדרך משותפת של כלכלה חופשית". נתניהו אמר כי בהמלצת פייגלין, יעביר חקיקה של לגליזצית קנאביס רפואי ויפתח "את השוק לייבוא. כשהשוק לא פתוח לייבוא הוא בעצם נטול לחסדיו של קרטל, ותמיד יש חוסרים ומחירים גבוהים". לדבריו, "הנושא הזה ייכנס להסכמים הקואליציוניים".

פייגלין אמר כי "במהלך המושב הראשון של הכנסת ה-22 יחוקק חוק 'לגליזציה לחולים', שיתיר רכישת קנאביס לצרכים רפואיים לפי קביעת הרופא המטפל, מכל ספק מורשה בארץ ובחו"ל - על פי בחירת המטופל. הייבוא יעשה בפיקוח הרשויות המוסמכות והרכישה וההפצה יעשו על ידי בתי המרקחת. סעיף זה יהווה דרישה של הליכוד בהסכמים הקואליציוניים עם המפלגות האחרות". לדבריו, "זו מהפכה מצילת חיים ממש". הוא הוסיף כי לפי ההסכם עם הליכוד, "כל עסק חדש, עד לגובה מחזור של שני מליון שקלים, לא ישלם מס הכנסה בשנתיים הראשונות להקמתו, עד שיתקזז על כל הוצאות ההקמה".

מימין: שרן השכל, נתניהו, פייגלין וד"ר רונית דרור, היום בכפר המכביה

פייגלין ונתניהו נועדו מוקדם יותר במעון ראש הממשלה, וסיכמו כי יו"ר זהות יקבל תפקיד שר בממשלה הבאה, אם נתניהו ירכיב אותה, אך לא את תיק האוצר או הכלכלה. הוא הדגיש כי כל הסכם יובא להכרעת מתפקדי המפלגה, והיום פנה למתפקדי המפלגה: "אם במשאל המתפקדים שנערוך ביום ראשון, אתם תצביעו בעד אישור ההסכם – מה שנחזה היה להיראות כמפלה במועד א', יתברר בדיעבד כהצלחה גדולה".

ביממה האחרונה הציג פייגלין את ההסכם לחלק מאנשי זהות, שחלקם טענו כי היה עליו לדרוש לגליזציה מלאה. מספר 2 במפלגה, גלעד אלפר, כתב הבוקר בפייסבוק: "כשם שזהות התנתה - בצדק רב ומתוך אהבת אדם - את כניסתה לקואליציה בלגליזציה, כך עליה להתנות את ירידתה מהמרוץ בלגליזציה. מוחלטת". לצד זאת, במפלגה מוחים על כך שנתניהו לא התחייב לבצע את הרפורמה לחולים כבר עתה, אלא לחכות עד לכינונה של ממשלה. בהסכם נכללים גם הקמת ועדת שרים לענייני הגירה ורפורמות שונות לעסקים קטנים ובמכון התקנים.

גורם בזהות אמר כי "זה הסכם על הקרח, לא ברור איזה יכולת יש לראש הממשלה לממש את ההבטחות וזה רחוק מאוד מההתחייבויות שלנו לציבור הבוחרים שלנו. פייגלין לא יכול להתנשא על פעילי המפלגה ולקבל החלטות לבדו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ