דרעי: בכירים בליכוד ניסו לשכנע אותי להקים ממשלה בלי נתניהו

יו"ר ש"ס סיפר בתיעוד שפורסם בחדשות 12 שלאחר הבחירות האחרונות בכירים בליכוד ניסו לשכנע אותו לסכל את תוכניתו של נתניהו לפזר את הכנסת, ולאפשר לח"כ אחר מהסיעה לנסות ולהרכיב ממשלה

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרעי ונתניהו במליאת הכנסת, ביוני
דרעי ונתניהו במליאת הכנסת, ביוניצילום: אוליבייה פיטוסי

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר שלאחר הבחירות האחרונות, בכירים בליכוד ניסו לשכנע אותו לסכל את תוכניתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפזר את הכנסת, ולאפשר לח"כ אחר מהליכוד לנסות ולהרכיב ממשלה. תיעוד הדברים פורסם הערב (שני) בחדשות 12.

"היו עלינו לחצים גדולים מאוד", אמר דרעי, "למה ללכת לבחירות? בוא ניתן לנשיא שיטיל את זה על מישהו אחר. מהליכוד, ממקום אחר. נתניהו לא הצליח אז גמרנו. שיחכה, שיעמוד בצד. באו אליי בכירים בליכוד, ובמפלגות אחרות, ואומרים למה אתה נותן לו גיבוי עד הסוף. ניסו לשכנע אותי".

דרעי הוסיף: "אמרתי רבותיי לא יעלה על הדעת, הציבור רצה את נתניהו, הלכנו לבחירות ואמרנו נתניהו - אי אפשר למנות בגלל שליברמן החליט להחליף את נתניהו – שאנחנו עכשיו נגיד לנתניהו 'יאללה, עשית את שלך לך הביתה".

לפי הדיווח, יו"ר ש"ס אמר את הדברים לקבוצת רבנים המקורבים למפלגתו. שר הפנים הסביר להם מדוע הוא סבור שהצבעה לש"ס מחזקת את נתניהו יותר מאשר הצבעה לליכוד. "אין לי ספק שש"ס עם 12 מנדטים הרבה יותר חשובים לנתניהו ולליכוד ממה שעוד מנדט אחד או שניים לליכוד", אמר להם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ