דרעי הורה לפעילים בש"ס לנצל אירועי סליחות ציבוריים לצורך תעמולת בחירות

יו"ר ש"ס נשמע מנחה את אנשיו להשתמש באירועים במימון ציבורי ובהשתתפות הרב הראשי לעידוד הצבעה למפלגתו: "יש לנו יתרון על מפלגות אחרות, סליחות זה הכי קונצנזוס שיש"

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרעי באירוע בחירות של ש"ס, ביולי
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

יו"ר ש"ס אריה דרעי הורה לפעילים במפלגתו לנצל אירועים ציבוריים, ובהם סליחות, לצורך תעמולת בחירות - כך דווח הערב (שלישי) בחדשות כאן. דרעי הוקלט כשהוא מנחה את הפעילים לעודד הצבעה למפלגה באירועים, חלקם במימון רשויות מקומיות ומועצות דתיות, שהחלו השבוע. לאחר הפרסום הודיע דרעי כי לא ישתתף השנה בעצרות.

"היתרון שלנו על הליכוד ועל המפלגות האחרות הוא הנושא המסורתי", הוקלט דרעי אומר, "יש לנו ברוך השם את תנועת 'אל המעיין' (רשת חינוך המוגדרת בלתי מפלגתית, א"ר), חודש אלול זה החודש העיקרי שלה. סליחות זה הדבר הכי קונצנזוס שיכול להיות. זה הדבר הכי רך, הכי רגשי". הוא נקב בין היתר בשמו של הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף, המנוע מהתערבות בפוליטיקה, כמי שישתתף באירועים. גם ארגון ההחזרה בתשובה "הידברות" של הרב זמיר כהן הוזכר כשותף לאירועים.

הפעילים שנפגשו עם דרעי הונחו לנתק את ש"ס מהעצרות, ולהציג אותן כעצמאיות: "אנחנו רוצים שאתם כנציגים שלנו תארגנו אותן, כל אחד עם המשאבים שלו - המחלקה לתרבות, מועצה דתית, 'אל המעיין' - כמה שיותר לנצל, לא לעשות בכל עיר ערב אחד של סליחות. בעזרת השם ננצל את השבועיים האלה בכמה שיותר מקומות". הוא הוסיף כי אינו מגביל את הכינוסים לכאלה העוסקים בסליחות בלבד.

בתגובה לידיעה, מסר בתחילה דרעי: "האירועים הללו נועדו לציבור הרחב שנוהג להשתתף באירועי הסליחות בחודש אלול. הטענה כי אירועי הסליחות פוליטיים היא מרושעת ושקרית". לאחר מכן אמר כי לא יגיע לעצרות, במטרה שלא לאפשר "לגורמים חסרי מצפון לפגוע בפעילות הקדושה של 'אל המעיין' הנמשכת עשרות שנים למען ההמונים הצמאים לדבר ה׳ בימי אלול".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ