איימן עודה: "נתניהו פסיכופט, הוא רוצה לראות דם"

יו"ר הרשימה המשותפת הגיב לפנייה של נתניהו אל גולשים בפייסבוק, בה נכתב כי "הערבים רוצים להשמיד את כולנו". עודה הוסיף כי פנה לרשת החברתית בבקשה שיפעלו נגד "ההסתה הגזענית והמסוכנת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איימן עודה בת"א, באוגוסט

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה כינה היום (רביעי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו "פסיכופט", לאחר שבעמוד הפייסבוק של נתניהו פנו לגולשים וכתבו כי "הערבים רוצים להשמיד את כולנו - נשים, ילדים וגברים". עודה הוסיף בטוויטר כי פנה לפייסבוק בבקשה שיפעלו נגד הטקסט שמפיץ נתניהו. "הם מוכרחים לפעול מיד ולשים סוף להסתה הגזענית והמסוכנת של נתניהו נגד האוכלוסייה הערבית", כתב.

עוד כתב עודה כי לנתניהו אין קווים אדומים "והוא רוצה לראות דם. העבריין הבזוי הזה ימשיך להתיר את דמנו כל עוד הוא מאמין שזה יסייע לו להימלט מהכלא". ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת הוסיף: "נתניהו חצה סופית את קו השפיות. אמירה נאצית בוטה ומפורשת כזו צריכה לזעזע ולהחריד כל אדם, מימין ומשמאל. אפילו אם המילים פורסמו בטעות, רוח המפקד ברורה, וראו התבטאותו של ח"כ זוהר על 'הגזע היהודי' ביום שני האחרון".

דבריו של עודה באים בעקבות פניית נתניהו במסנג'ר בפייסבוק לעוקבים שהסכימו לבצע בשמו שיחות שכנוע למתלבטים. בתסריט שמציג נתניהו למתנדבים הוא מבקש שיגידו כי "אסור שתקום ממשלת שמאל שסומכת על ערבים שרוצים להשמיד את כולנו". נתניהו ביקש מהמתנדבים גם להזהיר בשיחה מפני "ממשלת שמאל מסוכנת עם לפיד, עודה, גנץ וליברמן שתאפשר איראן גרעינית שתחסל אותנו".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "מדובר בטעות של עובד במטה. רה"מ לא ראה את הדברים, לא אישר אותם, הם אינם על דעתו ואינם מקובלים עליו. כשהדברים הובאו לידיעתו הוא ביקש להסירם מיד".

העמוד של נתניהו בפייסבוק הפעיל בקמפיין הבחירות צ'אטבוטים שבהם הוא פנה בשיחה אוטומטית למשתמשים כדי לוודא אם בכוונתם להצביע לו. במהלך השיחה, העמוד גם מגייס אותם כמתנדבים בקמפיין. העמוד מספק להם מספרי טלפון של אזרחים אליהם יש להתקשר, בניסיון לשכנעם להצביע לליכוד. לפני ביצוע השיחות, הוא גם מספק למתנדבים תסריטים שונים שאותם יציגו למתלבטים, ואף מבקש מהם לדווח לו בחזרה ולציין אם מי ששוחחו עמו ענה שיצביע לליכוד או לא.

השבוע נחשף כי הליכוד הקים מאגר מידע על אזרחים בעלי זכות הצבעה שמציין אם הם נמנים עם מצביעי הליכוד או לא. מאגר המידע היה לא מאובטח ופרוץ, כך שהמידע הזה היה חשוף לגורמים חיצוניים. המידע, שהופיע בטור מיוחד שמציין את ההשקפות הפוליטיות של הגולשים, נאסף ככל הנראה ממקורות שונים, למשל דפי מתפקדים וסקרים.

במערכות בחירות קודמות השתמש הליכוד בטרמינולוגיה דומה נגד אזרחי ישראל הערבים. ביום הבחירות ב-2015 העלה נתניהו סרטון לפייסבוק במטרה לעודד בוחרים ימנים לצאת להצביע, כשהוא מזהיר כי "שלטון הימין בסכנה. המצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות לקלפי. עמותות שמאל מסיעות אותם באוטובוסים". השנה נתניהו שב ומזהיר כי הערבים מתכננים "לגנוב את הבחירות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ