חקירת הזיופים בבחירות | ועדת הבחירות סירבה לדון עם נתניהו בתפקוד המשטרה בבחירות: איננו גוף חוקר

נתניהו ביקש מיו"ר הוועדה מלצר להיפגש בעקבות דיווח שלפיו המשטרה לא פנתה לרוב חברי ועדות הקלפי שהעידו על זיופים. לאחר הסירוב האשים נתניהו בפייסבוק את היו"ר ומתח ביקורת על "גניבת הבחירות" באפריל

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר ועדת הבחירות המרכזית מלצר והמנכ"לית אורלי עדס, לפני כשבועיים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת הבחירות המרכזית דחתה היום (ראשון) את בקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו לדון עם העומד בראשה, השופט חנן מלצר, על תפקוד המשטרה בבדיקת זיופים בבחירות הקודמות. בהודעת נשיאות הוועדה, המורכבת ממלצר ומארבעת נציגי המפלגות הגדולות, הובהר כי היא אינה הגוף הרלוונטי לעיסוק בחקירות: "הוחלט שלא להיפגש באופן אישי עם רה"מ ועם אף אחד מראשי המפלגות, לנוכח סדר הזמנים הצפוף".

הנשיאות הוסיפה כי אין בידה סמכות קונקרטית להנחות את המשטרה בענייני הבחירות, וציינה כי נתניהו ושאר ראשי המפלגות יכולים לפנות בכתב לוועדה. נתניהו פנה לוועדה בעקבות פרסום ב"מעריב" של העיתונאי קלמן ליבסקינד. לפי הפרסום, פנה ליבסקינד ל-82 חברי ועדות קלפי מטעם הליכוד, מתוך 97 שהעידו על שורת אי-סדרים בקלפיות ביישובים ערביים ועדותם הועברה למשטרה. מתוכם, לפי ליבסקינד, 80 העידו כי המשטרה לא פנתה אליהם. "מעריב" לא ביקש תגובה מהמשטרה.

בעקבות הפרסום הודיע נתניהו בראיונות לתקשורת ובטוויטר שלו כי פנה למלצר בבקשה להיפגש בדחיפות. אמש, ב-20:00, הבהיר דובר ועדת הבחירות המרכזית כי לא הגיעה כל בקשה מטעם נתניהו. כשעה לאחר מכן, הגיש ח"כ דוד ביטן, סגן יו"ר הוועדה, את בקשת רה"מ דרך מנכ"לית הוועדה, אורלי עדס. בעקבות הגשת הפנייה התכנסה הבוקר הנשיאות  לדון בה והודיעה על דחייתה.

בשעות הצהריים הגיע נתניהו לכנסת, מלווה בשר יריב לוין ובשילה אדלר, שהיה אמון על הפיקוח על הקלפיות מטעם הליכוד בבחירות באפריל. לאחר שנודע לו על סירובו של מלצר לפגוש אותו, רה"מ פתח שידור חי בפייסבוק שלו ובו הלין על סירובו של מלצר לפגוש אותו, מתח ביקורת על "גניבת הבחירות" בפעם הקודמת, כהגדרתו, ותבע מהוועדה למנוע תקריות דומות במערכת הבחירות הנוכחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ