ריבלין: אני כואב את השיח הקשה במערכות הבחירות האחרונות

לאחר שגזר על עצמו תענית דיבור עד תום הבחירות, הגיב ריבלין על טענת אריה דרעי שלפיה לא מחה על קריאות להחרים את החרדים. את שתיקתו נימק בכך ש"המשכיל בעת ההיא יידום"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריבלין בכנס הרצליה, ביוני
יהונתן ליס

הנשיא ראובן ריבלין כתב הערב (ראשון) בטוויטר כי הוא "כואב את רמת השיח הקשה שאליו הובלנו במערכות הבחירות האחרונות". ריבלין כתב את הדברים בתגובה על טענת יו"ר ש"ס, אריה דרעי, שכתב: "שאלתי את כבוד הנשיא מדוע אינו מוחה נגד הקריאות להחרים את החרדים? מדוע אינו דורש מלפיד, גנץ וליברמן שלא להחרים אוכלוסיות שלמות? לצערי הנשיא שותק". הנשיא הגיב על דברי דרעי אף שהחליט שלא להתראיין ולהמעיט בהתייחסויות לנושאים פוליטיים עד תום מערכת הבחירות.

בתגובתו הוסיף ריבלין: "ידידי הרב אריה, מי שמכיר אותי כמוך יודע היטב כמה אני כואב את הפסילה של ציבורים בישראל, בתוכם הציבור החרדי. בגילי אני עדיין זוכר את ימי 'בלי חירות ובלי מק"י' וכואב מה שנדמה כתזכורות כואבות מצדדים שונים במפה הפוליטית לאותן אמירות, שאז כמו היום היו מגונות בעיניי".

את בחירתו שלא להגיב על ההתפתחויות האחרונות במערכת הבחירות הצדיק הנשיא בכך שבחר "לנהוג כמאמר הנביא עמוס - 'המשכיל בעת ההיא יידום'". בשבועות האחרונים דחה ריבלין את כל הפניות מהתקשורת לכתוב טור או להקליט הודעה הקוראת לציבור להצביע, כמקובל. זאת משום שהסקרים אינם מראים יתרון חד משמעי לאחד הגושים, והתסבוכות האפשריות שעלולות להיגרם מכך ששניהם לא יגיעו לרף 61 המנדטים יגיעו לפתחו. לפיכך הוחלט בלשכתו על "תענית דיבור" עד 18.9 או עד היוודע תוצאות הבחירות הסופיות.

בשבוע שעבר אמר ריבלין כי היה ראוי לערוך את הדיון בחוק המצלמות של הליכוד אחרי הבחירות: "עלינו, כחברה דמוקרטית, לערוך דיונים מעין אלה ולבחון את הצרכים המשתנים בסדרי ההצבעה בהתאם למציאות המשתנה, על כל היבטיה, בזמן הראוי, המאפשר היערכות לשינויים בסדרי הבחירות המוכרים לנו". עוד אמר כי הוא "מחזק את ידיהם של חברי ועדת הבחירות המרכזית, ובראשם את השופט חנן מלצר, ואת ידיו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, מול המתקפות הפוליטיות נטולות הבסיס ואף חסרות האחריות שהם חווים בימים אלה". הנשיא הוסיף: "אני מבקש לדחות בשאט נפש את הניסיונות לערער את אמון הציבור בגופים אלה ובמקצועיות המובילה אותם בתהליך ההערכות לבחירות הקרובות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ