שקד על פיצול ימינה לאחר הבחירות: "חושבת שצריך להמשיך יחד, נשאל את הציבור"

במהלך קמפיין הבחירות סיכמו מנהיגי הרשימה כי הימין החדש תתנהל בכנסת כסיעה נפרדת מהבית היהודי-האיחוד הלאומי. רפי פרץ: ציפינו לתוצאה טובה יותר, נעשה מאמץ להקים ממשלת ימין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שקד, סמוטריץ' ופרץ, הערב במטה המפלגה ברמת גן

המפלגות שהרכיבו את רשימת ימינה - הימין החדש בראשות איילת שקד ונפתלי בנט, והבית היהודי של רפי פרץ יחד עם האיחוד הלאומי של בצלאל סמוטריץ' - לא צפויות להמשיך כסיעה אחת בכנסת. המפלגות סיכמו מראש על פיצול, אך הערב אמרה יו"ר ימינה איילת שקד: "אני חושבת שצריך להמשיך ביחד".

לדברי שקד, "אנחנו ממשיכים לעבוד יחד במו"מ הקואליציוני ואחר כך בכנסת. זה הזמן של הציבור לומר אם הוא רוצה שהסיעות יתפצלו או ימשיכו יחד". פרץ אמר הערב על הפיצול כי "זה היה החוזה במקור, ואנחנו נשב על זה במהלך הערב". אם הפיצול יתקיים, מי שיעמוד בראש הימין החדש הוא בנט, אף ששקד היא זו שהובילה את ימינה.

בנאום שנשאה הערב אחרי תוצאות המדגמים אמרה שקד: "צריך לחכות למחר לראות כמה מנדטים יהיו לגוש הימין. זה אתגר גדול מאוד לימין להקים ממשלה בקונסטלציה שנוצרה, אבל נעשה הכול כדי להרכיב ממשלת ימין, זה לא בלתי אפשרי. נמליץ על נתניהו, כפי שהתחייבנו שנעשה".

פרץ, שנאם גם הוא במטה המפלגה ברמת גן, הודה כי ציפו לתוצאות טובות יותר. "דיברתי עם ראש הממשלה ואמרתי לו שברור שנעשה כל מאמץ להקמת ממשלת ימין ונמשיך ללכת יחד". סמוטריץ' הוסיף: "נקום מחר בבוקר לתוצאה עוד יותר טובה, אני אומר באחריות: תקום ממשלה ימנית, ואנחנו נהיה גורם משפיע, חזק ודומיננטי שימשיך להוביל את המדיניות של הממשלה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ