תוצאות האמת הרשמיות בבחירות מתעכבות; נתוני רוב הקלפיות ביישובים ערביים טרם דווחו

ספירת הקולות הושלמה בכ-90% מהקלפיות, אך בוועדת הבחירות לא הזינו נתונים של אלפי קלפיות כדי להימנע מטעויות ולבדוק חשד לזיופים. תוצאות האמת צפויות להתפרסם בהמשך היום

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פעילי ליכוד ממתינים להגעת נתניהו, אמש בגני התערוכה
הארץ

מסירת תוצאות האמת בבחירות לכנסת ה-22 מתעכבת הבוקר (רביעי) בשל שינוי שנערך בשיטת הבדיקה וההזנה של הנתונים לאתר ועדת הבחירות המרכזית. עד לשעה 6:07 בבוקר דיווחה ועדת הבחירות באופן רשמי על ספירת 1,912,015 מעטפות, שמהוות רק 43% מקולות המצביעים. עם זאת, מספר המעטפות שכבר נספרו בפועל עומד על יותר מ-90%. בוועדה הסבירו את העיכוב בניסיון להימנע מטעויות ולבדוק חשד לזיופים עוד לפני פרסום התוצאות הרשמיות המלאות.  

הנתונים המוצגים באתר ועדת הבחירות נכון לשעה 6:07 בבוקר מציגים תמונה אקראית ולא מייצגת של חלוקת המנדטים הצפויה. כך, לפי נתונים אלה, הרשימה המשותפת כלל לא עוברת את אחוז החסימה.

יו"ר ועדת הבחירות חנן מלצר ומנכ"לית הוועדה אורלי עדס, החודשצילום: אמיל סלמן

נתניהו ספג מהלומה מהציבור הישראלי, והשפנים בכובעו אזלו // אלוף בן | העם אמר: כבר לא ביבי // יוסי ורטראם המדגמים יתבררו כנכונים, ישראל ניצלה מחלום בלהות // חמי שלו | לעשות הכול כדי למנוע אסון לאומי של סבב בחירות שלישי // נעה לנדאו | רק שאלה אחת תלווה אותנו בסתיו הקרוב: האם ליברמן ילך עד הסוף? // רוית הכטהתוצאות הוכיחו מעל לכל ספק: האמצע ניצח, האידאולוגיה מתה // גדעון לוינתניהו דרך על העצב הכואב ביותר של הערבים, ויש להודות לו על כך // עודה בשאראת

מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, אורלי עדס, הודיעה כבר לפני הבחירות כי הפעם תוצאות האמת יפורסמו רק בשעות בצהריים. העיכוב הוא תוצר של שינויים במנגנוני הבקרה והפיקוח שיופעלו בניסיון לאתר תקלות בספירה וזיופים, על רקע מאמציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקעקע את יכולת הוועדה לפקח כראוי על תוצאות הבחירות. במקרה שהתוצאות יהיו צמודות או שהמפלגות יתנדנדו סמוך לאחוז החסימה, ייתכן שהתמונה תתבהר רק בסוף השבוע - אחרי השלמת ספירת המעטפות הכפולות.

תוצאות הבחירות הסופיות והרשמיות יפורסמו עד יום רביעי, 25 בספטמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ