מיקי זוהר: "קמפיין המצלמות התהפך עלינו"

זוהר אמר לחדשות 12 שהניסיון להעביר בחקיקת בזק את החוק "חזר אלינו כבומרנג". לדבריו, ראשי הרשימה המשותפת "ידעו למנף את זה וקראו לבוחרים שלהם להראות לנו בקלפיות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו, מיקי זוהר ואיימן עודה בדיון על חוק המצלמות בכנסת, בשבוע שעבר

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הודה הבוקר (רביעי) שמפלגתו נפגעה מחוק המצלמות שניסתה לקדם ללא הצלחה ומקמפיין "גניבת הבחירות" שהובילה. "חד-משמעית קמפיין המצלמות חזר אלינו כבומרנג", אמר לקשת 12, "מה שנקרא, זה התהפך עלינו". זוהר אמר שמנהיגי הרשימה המשותפת מינפו לטובתם את ניסיון הליכוד לאפשר לנציגי המפלגות לצלם בקלפיות. "הם ידעו למנף את זה ולקחת את זה לקיטוב שבין החברה היהודית לערבית וקראו לבוחרים שלהם להראות לנו בקלפיות", הוסיף.

לפי תוצאות אמת שמבוססות על מקור בוועדת הבחירות אחרי ספירת כ-92% מהקולות, הרשימה המשותפת צפויה לקבל 12 מנדטים בבחירות - עלייה של שני מנדטים לעומת הבחירות באפריל, אז חד"ש-תע"ל קיבלה 6 מנדטים ורע"ם-בל"ד 4. המדגמים שפורסמו אמש חזו לרשימה המשותפת 15-11 מנדטים.

קלפי ברהט, אתמולצילום: אליהו הרשקוביץ

זוהר אמר שהוביל את הקמפיין "מתוך אמונה והבנה שבמגזר הערבי קיימים זיופים". לדבריו, "רצינו ללכת מתוך מקום שהתוצאות של הערבים יהיו תוצאות אמת. ההתנהלות היתה מתוך חשש לזיוף".

כוונת הליכוד להציב מצלמות בקלפיות ביישובים ערביים היתה במוקד הדיון הציבורי בשבועות האחרונים. זאת, לאחר שהמפלגה הציבה 1,200 מצלמות בקלפיות ביישובים ערביים בבחירות באפריל, בטענה שהצילום נועד למנוע זיופים. אחרי הבחירות באפריל התגאו האחראים להצבת המצלמות כי הצליחו להביא להורדת שיעור ההצבעה בחברה הערבית.

ועדת הבחירות המרכזית החליטה החודש שלא ניתן לצלם בקלפיות במהלך יום ההצבעה, ואישרה לתעד את ספירת הקולות בלבד. בליכוד ניסו לקדם בחקיקת בזק הצעת חוק שתאפשר לצלם בקלפיות, אולם זו לא זכתה לרוב של 61 חברי כנסת כנדרש. לאורך השבועיים האחרונים חזר נתניהו פעם אחר פעם על הטענה כי הבחירות הקודמות "נגנבו" וכי גם אלה עשויות להיגנב בשל זיופים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ