גנץ: מעוניין להקים ממשלת אחדות בראשותי, למו"מ לא באים עם בלוקים

בישיבת סיעה של כחול לבן אמר לפיד כי "אם ביבי יזוז הצידה, תהיה פה ממשלת אחדות. בנאדם אחד מונע כרגע הקמת ממשלת אחדות ליברלית". יעלון: קורא לחבריי בימין ובליכוד - הגיע הזמן להיפרד מנתניהו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גנץ ולפיד במטה כחול לבן בתל אביב, היום
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הבהיר היום (חמישי) כי הוא "מתכוון ומעוניין להקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית". בישיבת סיעתו הוסיף גנץ כי "הציבור הצביע אחדות וכחול לבן ניצחה בבחירות" תוך מתיחת ביקורת מרומזת על הצהרותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו: "כדי להקים ממשלת אחדות לא באים עם בלוקים פוליטים וספינים. באים עם אחריות, ממלכתיות ורצינות".

גנץ ציין כי "מלאכת הרכבת הממשלה החלה. אנחנו לא ניכנע לאף תכתיב. המשא ומתן יוכוון על ידי וינוהל באחריות ובשיקול דעת. זאת, על מנת למצות את המיטב עבור כלל אזרחי המדינה בנסיבות הפוליטיות שנוצרו. המשא ומתן ידרוש אורך רוח, נחישות ועמידה על עקרונותינו הידועים לכולם. אין קיצורי דרך. הממשלה שתוקם בראשותי חייבת להיות אפקטיבית ובעלת יכולת ביצוע ומשילות אמיתית. ממשלת שיתוק פוליטי לא תיטיב עם אזרחי ישראל".

קודם לכן קרא נתניהו לגנץ לקיים עמו משא ומתן מיידי במטרה להרכיב ממשלת אחדות. בהודעה שפרסם הליכוד נמסר כי ראשי מפלגות הימין חתמו על מסמך שלפיו יקיימו מו"מ כגוש אחד בהובלת נתניהו וכי לא ישבו בממשלה בלי מפלגות הימין האחרות.

מספר שתיים ברשימה, יאיר לפיד, אמר כי "אם ביבי יזוז הצידה, תהיה פה ממשלת אחדות... נתניהו מנסה לגרור את המדינה למערכת בחירות שלישית. הוא לא מוכן לקבל את תוצאות הבחירות. בנאדם אחד מונע כרגע הקמת ממשלת אחדות ליברלית". לפיד קרא להקים ממשלה "עם כל מי שמאמין שצריך פה נישואין אזרחיים, ביטול חוק המרכולים, תחבורה בשבת. בלי כתבי אישום ובלי שחיתות", והדגיש: "העם לא נתן בו (בנתניהו) אמון – הוא מנסה להחליף את העם. אסור לתת לו לגרור אותנו לעוד מערכת בחירות".

שני הבכירים הנוספים בצמרת כחול לבן, משה יעלון וגבי אשכנזי, שללו אפשרות לחבירה לנתניהו. יעלון אמר: "אני פונה לידידיי בליכוד וגם במפלגות הדתיות - איתו זה לא ילך. אחרי שלוש שנים של שיסוי ושנאה, אחרי פגיעה בשלטון החוק ונציגו, אחרי פגיעה בחופש העיתונות, אחרי הקרבת אינטרסים ביטחוניים להצלת עורו - הגיע זמן תיקון. הגיע הזמן שתגידו לבנימין נתניהו - תודה על מה שעשית, ועכשיו אתה מזיק". אשכנזי אמר: "הציבור קבע שיש מגבלות לכוח ולשררה. הציבור לחץ על הבלמים. הציבור רוצה ביטחון, הציבור רוצה אחדות לאומית ליברלית. ההסתה והפילוג שנוצרו במערכת הבחירות הרסניים לחברה בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ