יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר כחול לבן בני גנץ נפגש היום (שני) עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. השניים פרסמו הודעה קצרה וזהה בחשבונות הטוויטר שלהם, וכתבו בתום הפגישה: "החלפנו דעות ורשמים. במידת הצורך נדבר שוב בהמשך". הערב יגיע גנץ לפגישה בבית הנשיא יחד עם בנימין נתניהו, בתום סבב ההמלצות על המועמד להרכבת הממשלה. לגנץ 54 ממליצים ולנתניהו 55.

בתום סבב ההתייעצויות, אמר נתניהו: "הממשלה היחידה שאפשר להקים היא ממשלת אחדות רחבה, והדרך היחידה להגיע לממשלה כזאת היא לשבת ולדבר". בפתח ישיבת סיעת הליכוד הוסיף נתניהו כי יש "להגיע לאחדות ולפשרות בין המחנה הלאומי בראשותי לבין מחנה השמאל בראשות גנץ" וכי "צריך להגיע לאחדות, בלי פסילות, בלי חרמות, ביד מושטת לפיוס לאומי אמיתי". 

ליברמן אמר אמש כי לא ימליץ לנשיא על נתניהו או על גנץ להרכבת הממשלה. "מבחינתנו כל ההתחייבויות שלנו לבוחר הן התחייבויות ברזל ואנחנו לא מתכוונים לזוז מהן", אמר ליברמן אתמול בישיבת סיעת ישראל ביתנו, "ברגע שנתניהו החליט לסגור את הגוש עם המפלגות החרדיות והחבורה המשיחית, אנחנו לא יכולים להמליץ עליו". ליברמן אמר באשר לגנץ כי "הוא משמר את האופציה להקים ממשלה עם החרדים ועם הרשימה המשותפת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ