אתר כיפה פרסם כי שקד אמרה שממשלת אחדות לא חייבת להיות עם הליכוד וחזר בו

שקד צוטטה כאומרת כי "יש אפשרות נוספת של ממשלת אחדות שתכיל את כחול לבן, ליברמן, המפלגות החרדיות ואנחנו". לאחר מכן היא הכחישה והאתר הסיר את הדיווח והתנצל

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שקד אחרי ההתייעצות עם נשיא המדינה, ביום שני
הארץ

יו"ר ימינה, איילת שקד, הכחישה היום (ראשון) שאמרה בראיון כי תיתכן ממשלת אחדות ללא הליכוד. שקד צוטטה בכתבה באתר כיפה כאומרת כי "יש אפשרות נוספת של ממשלת אחדות שתכיל את כחול לבן, ליברמן, המפלגות החרדיות ואנחנו. ממשלת אחדות לא חייבת להיות עם הליכוד". 

בחשבון הטוויטר שלה כתבה שקד: "ברצוני להבהיר, הפרסום באתר כיפה אינו נכון, הדברים לא נאמרו על ידי, הכתבה הוסרה. אנחנו מחויבים לבלוק ה-55 בתקווה שתקום ממשלת ימין או ממשלת אחדות". הכתבה עדיין נמצאת באתר, אך הציטוט הוסר ממנה. באתר כיפה התנצלו והודיעו כי הדברים לא נאמרו על ידי שקד.

הראיון כפי שפורסם באתר כיפה

כמה דקות לאחר פרסום הראיון כתב נפתלי בנט בחשבון הטוויטר שלו כי "כפי שהתחייבנו וחתמנו, תנועת הימין החדש ממשיכה בבלוק הימין בראשות נתניהו, על מנת להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה, וכדי להימנע ממערכת בחירות שלישית". עוד הוסיף בנט כי "בנסיבות שנוצרו, זהו רצון המחנה הלאומי והציבור הישראלי בכללותו".

למרות דבריה על אחדות ללא הליכוד, כשנשאלה כשנשאלה שקד בראיון אם ימינה תנהל משא ומתן עם כחול לבן במידה שיקבלו את המנדט, ענתה שקד: "לא, מכיוון שאנחנו התחייבנו לגוש של 55 ח"כים. לקחנו על עצמנו את ההתחייבות הזו, מאחר שהתחייבנו לזה אני מעריכה שכולם יעמדו בסיכום הזה".

נראה שבכל מקרה אין אפשרות להקים ממשלת אחדות ללא הליכוד - במיוחד לאור ההתנגדות של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לשבת עם המפלגות החרדיות. לאורך קמפיין הבחירות חזר ליברמן על ההבטחה כי יביא להקמת ממשלת אחדות של הליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ