גנץ ביטל את פגישתו מחר עם נתניהו: "לא בשלו תנאי הסף לקיום מפגש יעיל"

כחול לבן הודיעה גם על ביטול הפגישה בין צוותי המשא ומתן שתוכננה לשעות הבוקר: "לפי העניין והצורך יתקיים מפגש בהמשך השבוע או בשבוע הבא". הליכוד: "נדהמנו מההחלטה לפוצץ את המו"מ"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ, בחודש שעבר
יהונתן ליס
יהונתן ליס

כחול לבן הודיעה הערב (שלישי) על ביטול הפגישה שתוכננה למחר בין יו"ר הרשימה בני גנץ לראש הממשלה בנימין נתניהו, ועל ביטול הפגישה בין צוותי המשא ומתן שהיתה אמורה להיערך כמה שעות קודם לכן. "בשלב זה לא בשלו תנאי הסף לקיום מפגש יעיל נוסף של צוותי המו"מ", נמסר, "ולכן מחר לא יתקיים מפגש כזה. לפי העניין והצורך יתקיים מפגש בהמשך השבוע או בשבוע הבא". לפי כחול לבן, ההחלטה התקבלה בתום שיחה בין הצדדים.

בליכוד אמרו בתגובה כי "נדהמו מהחלטת כחול לבן לפוצץ את המשא ומתן ולבטל את הפגישות". במפלגה טענו כי "כחול לבן החליטה להפסיק את המשא ומתן לאחדות וללכת לבחירות", והאשימו בכך את מספר שתיים ברשימה, יאיר לפיד: "הוא לא מסכים לרוטציה בין נתניהו לגנץ, אלא רק לרוטציה בינו לבין גנץ". עוד נמסר כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו שב וקורא לבני גנץ לגלות אחריות, למנוע בחירות ולהיפגש עמו מחר כמתוכנן". מחר בבוקר ייפגש נתניהו עם ראשי המפלגות החרדיות ומפלגת ימינה.

נתניהו לאחר קבלת המנדט להרכבת הממשלה בבית הנשיא, בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

הפגישה שתוכננה למחר נקבעה שלשום, בתום ישיבה בין צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן שנערכה בכנסת. הפגישה נמשכה כשעתיים ובסופה לא הגיעו הצדדים להסכמות. בתום הפגישה נתניהו התקשר לגנץ שנמצא בלונדון וקבע להיפגש עמו ביום רביעי בערב. השניים סיכמו כי קודם לפגישתם תיערך בבוקר פגישה נוספת של צוותי המשא ומתן. גורם בכחול לבן הדגיש הערב כי הפגישה בין נתניהו לגנץ היתה טנטטיבית: "מעולם לא נקבעה ביומן פגישה בין השניים. סוכם שהצוותים ידברו ולאחר מכן תיקבע פגישה".

בליכוד אמרו שלשום כי נתניהו "יעשה מאמץ אחרון למיצוי האפשרות להקמת ממשלה", לפני שישיב את המנדט לנשיא המדינה ראובן ריבלין. במפלגה האשימו את כחול לבן ב"סירוב מתמשך לקבל את ממשלת האחדות של הנשיא", והדגישו כי הדבר מוכיח שבמפלגתו של בני גנץ "קיבלו החלטה אסטרטגית לגרור את המדינה לבחירות". בליכוד ינסו כעת ככל הנראה לאתר פרצה במגעים מול מפלגות אחרות, אך נכון לעכשיו סיכוייהם קלושים.

מכחול לבן נמסר בתום הפגישה ביום ראשון כי "בליכוד דבקים אך ורק ב'נתניהו תחילה'... ומתעקשים לדבוק בבלוק ה-55 ובהפרחת סיסמאות שכל מטרתן לצבור נקודות לקראת הבחירות הנוספות אליהן נתניהו מדרדר את ישראל". לאחר הפגישה קרא יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לשתי המפלגות להקים ממשלת אחדות. "אזרחי ישראל לא יסלחו לכם אם תובילו אותנו לסבב בחירות נוסף רק בגלל עניינים פרסונליים ואגו", כתב בפוסט בפייסבוק. "בין הליכוד לכחול לבן אין הרבה הבדלים אידיאולוגיים, ולכן ניתן להתגבר בקלות על חילוקי הדעות... סבב בחירות נוסף לא יוביל לתוצאה שונה, אלא לאסון לאומי ולשיתוק כלכלי שיירשמו על שמכם".

ביום שישי דנו צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות במשך כארבע שעות, לראשונה מאז שהנשיא הטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה. בתום הפגישה אמרו בכחול לבן כי נציגי הליכוד התנו את המשך הדיון בהסכמה כי נתניהו ימשיך לכהן כראש ממשלה וכן בכך שהקואליציה הבאה תתבסס על "בלוק מפלגות הימין", המונה 55 חברי כנסת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ