הארץ
ליברמן בנחל עוז, בחודש שעבר
ליברמן בנחל עוז, בחודש שעברצילום: אליהו הרשקוביץ
הארץ

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, האשים היום (רביעי) את הליכוד בהתמקדות בסוגיות של איוש התפקידים בממשלה, ולא בהשגת אחדות. "לא מעניינים (אותם) קווי יסוד או הקמת ממשלת אחדות, אלא אך ורק כיסא ראש הממשלה וכיסאות השרים", כתב ליברמן בפייסבוק, "למו"מ על כיסאות שיחפשו פרטנרים אחרים. אם ירצו לדבר על מהות, אנחנו זמינים בכל רגע נתון". 

לדברי ליברמן, ראש צוות המו"מ של מפלגתו, ח"כ עודד פורר, פנה לליכוד לפני חמישה ימים כדי לדון בקווי היסוד של ממשלת אחדות אפשרית. "עד לרגע זה לא התקבלה שום תגובה", כתב, והוסיף: "אם רוצים לשבת איתנו למו"מ קואליציוני רציני, קודם שיפרקו את הגוש החרדי-משיחי ואז נדבר על הכל. המתווה שלנו עדיין בתוקף ומונח על השולחן". אתמול אמר ליברמן כי ישמח "לשמוע מראש הממשלה שהוא מפרק את גוש החרדים והמשיחיים שלו, ואז יש על מה לדבר". הוא דחה את האפשרות כי ישתף פעולה עם חברי הרשימה המשותפת, ותקף את נתניהו בטענה שעשה זאת בעצמו לאורך כל שנות שלטונו.

תוקף המנדט שניתן לראש הממשלה בנימין נתניהו להקמת ממשלה יפוג בשבוע הבא. לפי ההערכות, נשיא המדינה ראובן ריבלין לא יעניק לראש הממשלה ארכה בת שבועיים ויעדיף להעביר את המנדט ליו"ר כחול לבן, בני גנץ, שיידרש לנסות ולהרכיב ממשלה בתוך 28 ימים.

בליכוד מעריכים כי נתניהו ממשיך להחזיק במנדט בניסיון להתאים את לוח הזמנים הפוליטי ללוח הזמנים המשפטי שלו. אם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יחליט לבסוף שלא להאשים את נתניהו בשוחד בתיק 4000, יבקש ראש הממשלה להבטיח שהחלטה כזו תתפרסם עוד בזמן המגעים הקואליציוניים, בין אם בתקופה שבה יהיה המנדט בידי גנץ ובין אם לאחר מכן, כאשר ההכרעה תינתן בידי הכנסת. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ