הארץ
יאיר נתניהו בתל אביב ביום הבחירות באפריל
יאיר נתניהו ביום הבחירות באפרילצילום: תומר אפלבאום
הארץ

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, קרא היום (שישי) להחרים עסקים המפרסמים בערוצים 12 ו-13, אותם כינה "תעמולה אנטי ישראלית". בציוץ בטוויטר, כתב נתניהו הבן: "גם אתם רותחים מזעם על התעמולה האנטי ישראלית בערוצים 12 ו-13? יש פיתרון! חרם צרכנים על כל עסק שמפרסם אצלם בפרסומות! רק אם יפגעו להם בכיס הם ישתנו ויכניסו קצת קולות ציוניים!".

נתניהו שיתף בנוסף ציוץ של גולש בשם רמי קרן, שהקים אתר לדיווח על עסקים שמפרסמים בשני הערוצים המסחריים. קרן הסביר כי החרדם נועד ל"פגיעה בכיס של חברות המספקות חדשות מגמתיות, יצירת דה-לגיטימציה לחדשות מגמתיות ויצירת איזון תקשורתי פוליטי (כתבים, מרואיינים, אופי התוכן)".

השבוע פורסמו תגובות זועמות רבות של גורמים בימין, בעקבות שיחה בין פרשן חדשות 12 אמנון אברמוביץ' ומגיש התוכנית "שש עם" עודד בן עמי על מה שכינו "תום עידן נתניהו". בשיחה, אמר אברמוביץ' כי מי שהודיע שיתמודד לראשות הממשלה מול נתניהו או אחריו "היה רוצה לראות שעידן נתניהו מגיע אל קיצו". על כך השיב בן עמי במלים "'בעגלא ובזמן קריב' - דבריו של אברמוביץ' בארמית - וכן "ואמרו אמן". בליכוד טענו כי השניים אמרו קדיש על ראש הממשלה בשידור חי וקבעו כי הם "אפילו לא מנסים להסתיר את שנאתם לנתניהו".

לפני כחודשיים קרא ראש הממשלה להחרים את חברת קשת, המפעילה את ערוץ 12, בשל חלקה בהפקת הסדרה "הנערים", שאותה כינה אנטישמית. בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו כתב נתניהו כי "ערוץ התעמולה 12 'קשת' הפיקו סדרה אנטישמית בשם 'הנערים' (Our Boys), שמופצת בעולם ומוציאה שם רע ושקרי למדינת ישראל".

הפוסט נכתב לאחר שורת פרסומים של כתב המשפט של חדשות 12, גיא פלג, שסיקר בהרחבה את העדויות של שלמה פילבר והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן בתיק 4000. בפוסט, הוסיף ראש הממשלה: "אני לא מופתע מכך ש'קשת' משחירה בשקר את דמותה של ישראל, שכן אני רגיל לכך ש'קשת' משחירה אותי מדי יום". קשת יצרה את הסדרה עבור רשת הטלוויזיה האמריקאית HBO, והיא משודרת במקביל ב-HBO וכן ב"יס", "הוט", "סלקום טי־וי" ו"פרטנר טי־וי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ