חיים לוינסון
אורי אריאל בכניסה לישיבת הממשלה, בשנה שעברה
אורי אריאל בכניסה לישיבת הממשלה, בשנה שעברהצילום: אמיל סלמן
חיים לוינסון

שר החקלאות אורי אריאל הודיע היום (ראשון) על התפטרותו מהממשלה. בציוץ בטוויטר כתב אריאל כי יסיים את תפקידו ביום שישי השבוע לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו. במכתב ההתפטרות שלו כתב אריאל לנתניהו כי הוא "מקווה ומתפלל ששר החקלאות הבא יחד איתך ימשיכו לקדם את החקלאות והחקלאים לתפארת מדינת ישראל".

אריאל המשיך לכהן בתפקידו גם לאחר הבחירות באפריל, אף שהוא אינו מכהן כחבר הכנסת. הוא הפסיד בינואר לבצלאל סמוטריץ' את תפקיד יו"ר האיחוד הלאומי, ולא התמודד שוב בבחירות.

אריאל נבחר לראשונה לכנסת ב-2001. הוא כיהן כשר הבינוי בשנים 2015-2013, ולאחר הבחירות ב-2015 עבר לכהן כשר החקלאות. הוא נשאר בממשלה גם לאחר הבחירות באפריל, בניגוד לנפתלי בנט ואיילת שקד, שפוטרו מתפקידיהם כשר החינוך ושרת המשפטים.

נתניהו הודיע ביום שישי על מינוי בנט לשר הביטחון. לאחר מכן כתבה שקד בטוויטר שנתניהו הציע לה ולבנט בין היתר את תיק החקלאות. "נתניהו הציע לנו שני תיקים מהתיקים הפנויים: חקלאות ,תפוצות ורווחה או רק ביטחון. בהחלטה משותפת סיכמנו שבנט ימונה לשר ביטחון עד שתוקם הממשלה. אני משוכנעת שזה נכון לטובת מדינת ישראל", כתבה.

בינואר השנה פורסם ב"הארץ" כי מספר בעלי החיים שהובאו לישראל לצורך מאכל הגיע בשנת 2018 ליותר מ–685 אלף, וכי ככל הידוע, מדובר בשיא של כל הזמנים. בנוסף, לפי נתונים שאספה עמותת "אנימלס" הפועלת למען זכויות בעלי חיים, בשנה החולפת חלה עלייה של 37% בייבוא בעלי חיים למאכל ב"משלוחים חיים" לעומת 2017. זאת, חרף התחייבות של אריאל כי הוא יפעל לצמצום משמעותי בהיקף המשלוחים החיים מאוסטרליה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ