הארץ
ליברמן, בתחילת החודש. הדגיש כי יש אפשרויות לממשלת מיעוט בלי הרשימה המשותפת
ליברמן, בתחילת החודש. הדגיש כי יש אפשרויות לממשלת מיעוט בלי הרשימה המשותפתצילום: מוטי מילרוד
הארץ

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הצהיר הערב (רביעי) שאינו רואה ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת כאפשרות מציאותית, אך סירב להתחייב מפורשות שלא לתמוך בממשלה כזו. עם זאת אמר ליברמן כי יש אפשרויות להקמת ממשלת מיעוט ללא הרשימה. הוא לא שלל צירוף של המפלגות החרדיות לממשלת אחדות, "על בסיס התקציב הקיים וקווי היסוד".

בראיון לחדשות 12 אמר ליברמן על הרשימה המשותפת: "מבחינתי מדובר בגיס חמישי, באנשים שרוצים להרוס את מדינת ישראל מבפנים ופועלים נגד האינטרסים שלה. אנחנו לא מדברים עליהם כאופציה". לדבריו, "האופציה היא אחדות לאומית, זה הכי טוב למדינת ישראל. כל ניסיון לממשלת מיעוט הוא נוסחה לכישלון".

כשנשאל אם הוא רואה פתרון למשבר הפוליטי, השיב ליברמן: "תמיד יש פתרונות. הדבר הכי גרוע שיכול לקרות זה בחירות. בסופו של דבר, על מה מתווכחים? מי הראשון ומתי הרוטציה. זה לא ויכוח אידאולוגי עמוק על דברים מהותיים". לגבי האולטימטום שהציב לראשי שתי המפלגות הגדולות אמר: "אני לא שמעתי דברים ברורים, שמעתי הרבה התחמקויות".

גנץ, היום: "קורא לאחדות כל הזמן"
גנץ, היום: "קורא לאחדות כל הזמן"צילום: אליהו הרשקוביץ

היום נפגש ליברמן עם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ומחר הוא צפוי להיפגש עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ, לאחר שפגישה מתוכננת בין השניים נדחתה בשל המצב הביטחוני. בסוף השבוע דרש ליברמן מגנץ לקבל את מתווה הנשיא, שלפיו בנימין נתניהו יכהן ראשון בראשות הממשלה ויֵצא לנבצרות אם יוגש נגדו כתב אישום. מנתניהו דרש ליברמן לפרק את השותפות עם מפלגות הימין והמפלגות החרדיות.

גנץ התייחס הערב לאפשרות של הקמת ממשלת אחדות, על רקע ההסלמה בדרום. "אני חושב שאחדות היא חשובה מאוד. אני קורא לאחדות כל הזמן ועושה מאמצים לקדם אחדות", אמר בסיור בשדרות. עם זאת, הוסיף, "יש הרבה דברים חשובים במדינת ישראל, יש ערכים, יש עקרונות, יש חוק, יש היבטים דמוקרטיים. אני לא מציע לקחת אירוע נקודתי ולעטוף אתו הכל". גנץ הצהיר כי "האחדות במדינת ישראל אמורה לשרת יותר מאירוע נקודתי, קשה וחמור ככל שיהיה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ