יהונתן ליס
יהונתן ליס
סער בכנס של הליכוד, בספטמבר
סער בכנס של הליכוד, בספטמברצילום: עופר וקנין
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חבר הכנסת גדעון סער הכחיש הבוקר (ראשון) כי בכוונתו לפצל את הליכוד כדי לחבור לממשלה עם כחול לבן. "שוב עלילות קונספירציה מופרכות והזויות עליי מופצות מבלפור", כתב סער בתגובה לציוץ בטוויטר ששיתף בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, בעניין. בתוך כך, שלושה ימים לפקיעת המנדט אמר יו"ר כחול לבן בני גנץ כי הוא יפעל להרכיב ממשלה רחבה.

סער כתב את הדברים בטוויטר, בצירוף צילום מסך של חשבון הטוויטר של יאיר נתניהו שבו הופיע ציוץ מחדש של העיתונאי גדי טאוב. טאוב העלה השערה כי סער ינסה לשכנע שליש מסיעת הליכוד להצטרף לממשלת אחדות עם כחול לבן.

באוקטובר האחרון, לאחר שהליכוד פרסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל לקיים פריימריז בזק לראשות הממשלה, כתב סער "אני מוכן" בחשבון הטוויטר שלו. באוקטובר 2018 האשים נתניהו את סער כי רקח מזימה עם הנשיא ראובן ריבלין כדי למנוע מנתניהו כהונה נוספת כראש ממשלה, על ידי הטלת המנדט על חבר כנסת אחר. סער כינה אז את ההאשמות כ"קונספירציה מגוחכת".

הנשיא ריבלין זימן את ראשי צוות המשא ומתן של הליכוד, השרים זאב אלקין ויריב לוין, לפגישה ביום שלישי. הנשיא ריבלין עורך סבב התייעצויות בימים אלה, בין היתר עם ראשי המפלגות החרדיות. אתמול פגש ריבלין את גנץ, ובסביבתו של הנשיא טענו אתמול כי הפגישות נערכות לבקשת נציגי הסיעות.

אתמול הזהיר נתניהו כי הקמת ממשלת מיעוט היא "מצב חירום שלא היה כמותו בתולדות מדינת ישראל". בתגובה אמר גנץ כי "מצב חירום זה מאות טילים על אזרחי מדינת ישראל".

גנץ בביקור בשדרות, ביום רביעי
גנץ בביקור בשדרות, ביום רביעיצילום: אליהו הרשקוביץ

המנדט שקיבל גנץ להרכבת הממשלה יפוג ביום רביעי. יו"ר כחול לבן כתב היום בחשבון הטוויטר שלו כי הוא "מבטיח לכם שנעשה הכל בימים הקרובים כדי להרכיב ממשלה רחבה שתדאג לכם ורק לכם, כי הגיע הזמן".

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן מהליכוד, אמר כי הקמת ממשלת מיעוט "זו הפגיעה הכי חמורה בדמוקרטיה". לדברי ארדן, "הליכוד לא היה מסכים להקים ממשלת מיעוט שאין לה רוב בכנסת". הוא הוסיף כי האפשרות להקים ממשלת מיעוט בתמיכה מבחוץ של הרשימה המשותפת, שלדבריו חבריה "מזדהים עם האויב", זה "להוסיף חטא על פשע".

גורמים בכירים בכחול לבן אמרו אתמול כי גנץ שוקל להקים ממשלת מיעוט, אך הבהירו כי קידום המהלך תלוי ביו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן - והוא טרם הסכים לכך. לדבריהם, לא התחדש דבר במשא ומתן הקואליציוני בסוף השבוע. בכחול לבן הבהירו כי עד שליברמן לא יתמוך במהלך, הם לא יפנו לרשימה המשותפת כדי לבחון את היתכנותו.

ליברמן אמר היום ב-Ynet כי "להקים ממשלה שתיכשל מהר מאוד זה לא עושה שכל". יו"ר ישראל ביתנו הוסיף כי הוא "פועל להקמת ממשלת אחדות - יש לנו עד יום שלישי ב-12:00 בלילה וצריך למצות כל רגע". "אני עושה הכל בשביל שלא תהיה מערכת בחירות שלישית", טען.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ