גנץ: מבקש לגבות את גורמי אכיפת החוק, ממשיך במאמצים להשגת רוב בכנסת

בכחול לבן פנו היום למנדלבליט ולנתניהו בדרישה שיתפטר מכל תפקידיו כשר לאחר פרסום כתב האישום. איילת שקד אמרה כי היועמ"ש הוא "אדם ישר שמקבל החלטות באופן עצמאי ובהתאם לראיות"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גנץ, שלשום
גנץ, שלשוםצילום: אבישג שאר-ישוב
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מפלגת כחול לבן פנתה לראש הממשלה בנימין נתניהו וליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה שנתניהו יתפטר מכל תפקידיו כשר, בעקבות פרסום כתב האישום נגדו אתמול (חמישי). "על פי החלטות בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ, שר המוגש כנגדו כתב אישום לא יוכל להמשיך ולכהן בתפקידו, ולפיכך חלה עליך חובה לסיים לאלתר את תפקידיך השונים כשר בממשלת ישראל", כתבו במפלגה לראש הממשלה. 

יו"ר המפלגה בני גנץ כתב בחשבון הפייסבוק שלו כי "במדינת ישראל יש חוק וכל אזרח שווה בפניו. אני מבקש לגבות היום את גורמי אכיפת החוק - המשיכו לעשות את עבודתכם ללא פחד וללא מורא". גנץ הוסיף כי הוא "ממשיך במאמצים להשגת רוב בכנסת כדי למנוע בחירות" וציין כי "את ההחלטה שלא ניתן להגיע לאחדות עם נתניהו בתנאים הנתונים, קיבלתי אני". 

בד בבד, ח"כ איילת שקד הביעה אמון במנדלבליט. "הוא אדם ישר שמקבל את ההחלטות שלו באופן עצמאי בהתאם לראיות", אמרה, "גם אם אנחנו לא מסכימים ויש מחלוקת על חלק מההחלטות שלו צריך לדעת שהמניעים שלו הם בהחלט מקצועיים". דברי שקד נאמרו על רקע דבריו של נתניהו אתמול, שהאשים את מנדלבליט בכך שנכנע ללחץ שהפעילו עליו פרקליט המדינה שי ניצן ופרקליטים אחרים.

שקד בכנסת, השבוע
שקד בכנסת, השבועצילום: אוהד צויגנברג

הבוקר הודיע שר החוץ ישראל כץ על תמיכתו בנתניהו. "אני תומך בראש הממשלה ומחזק את ידיו בשעה קשה זו", אמר כץ, "ראוי שגם יריבינו הפוליטיים יפנימו, כי כל עוד אין פסלות משפטית לכהונתו של נתניהו כראש ממשלה הוא רשאי להמשיך בתפקידו ורק הציבור ונציגיו בכנסת הם שיכריעו באופן דמוקרטי מי יוביל את מדינת ישראל בתקופה מאתגרת ועתירת סיכונים זו". סיעת יהדות התורה הצטרפה לדברים: "לראש הממשלה עומדת חזקת החפות, ובהתאם לחוק יש לאפשר לו להמשיך בתפקידו עד לבירור משפטי חלוט וסופי כדין".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הזהיר כי "אם העם בישראל לא ייצא לרחובות, ולא ייתן את הכוח הפוליטי למי שיתחייב למנוע את המשבר החוקתי הזה, הוא יתעורר מהר מאוד לדיקטטורה משפטית דורסנית, אלימה ומסוכנת".

ראש ממשלה תחת כתב אישום - פרשנויות: תיק 4000 הפיל למנדלבליט את האסימון: נתניהו נגוע בשחיתות עמוקה // גידי וייץ | ביבי המזהם: נתניהו מימש את הכתובת על הקיר - הוא לא יילך בשקט // יוסי ורטר | לנתניהו היתה הזדמנות להוכיח שהוא אוהב את ארצו יותר מאשר את עצמו. הוא החמיץ אותה // חמי שלו שמשון בעיני עצמו מפיל את הבית על כל העם אשר בו // נעה לנדאו | ההישג הגדול ביותר של מנדלבליט הוא דווקא כתב האישום נגד מוזס // נתי טוקר | אם נתניהו רוצה בטובת המדינה, עליו להתפטר מיד // מרדכי קרמניצר | ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד מדינת ישראל // אלוף בן | בכ"א בנובמבר, המדינה שהלכה חזרה // אורי משגב | "תהיו כחלונים"? כתב האישום נגד נתניהו מגלה שהוא דווקא נגד תחרות // סמי פרץ | מהיום - דמו של מנדלבליט מותר // רוית הכט

יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, אמר אתמול כי סיעתו תעתור לבג"ץ שיורה לראש הממשלה לצאת לנבצרות. "העבודה-גשר תטען כי מאחר שמדובר בראש ממשלת מעבר ולא בכזה שקיבל את אמון הכנסת, יש להודיע על נבצרותו כמתבקש לפי הדין לשרי ממשלה", נאמר בהודעתו של פרץ.

הסיעה הודיעה כי פנתה ליועץ המשפטי לכנסת איל ינון, בדרישה להקים ועדת כנסת שתדון בשאלת חסינותו של נתניהו. "למרבה הצער, נראה כי לא יעלה בידי אף אחד מחברי הכנסת הנוכחית להקים ממשלה, ויש להניח כי ועדת הכנסת בכנסת ה-23 תוקם רק בעוד כחצי שנה ואף זה מוטל בספק רב", נאמר בפנייה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ