סקר: הליכוד בראשות גדעון סער מקבל 26 מנדטים, בראשות נתניהו - 33

לפי סקר חדשות 12, אם סער יעמוד בראש הליכוד, כחול לבן תקבל 35 מנדטים. לשאלה מי מתאים יותר להיות ראש ממשלה, גנץ או סער, ענו 40% מהנסקרים כי יו"ר כחול לבן עדיף ו-23% ענו שסער

הארץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
סער בסניף הליכוד בהוד השרון, אתמול
סער בסניף הליכוד בהוד השרון, אתמולצילום: מגד גוזני
הארץ

לו ח"כ גדעון סער היה עומד בראשות הליכוד והבחירות היו נערכות היום, המפלגה היתה מקבלת 26 מנדטים - כך עולה מסקר חדשות 12 שפורסם הערב (שלישי). במצב כזה, לפי הסקר, כחול לבן היתה מקבלת 35 מנדטים, ומפלגת הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד היתה מקבלת תשעה מנדטים - לעומת שלושה שיש למפלגה כיום. 

עם זאת, במצב שבו ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לעמוד בראשות הליכוד, המפלגה היתה מקבלת 33 מנדטים. במצב כזה, כחול לבן היתה מקבלת 34 מנדטים, הרשימה המשותפת 13 מנדטים, ישראל ביתנו היתה מקבלת תשעה, ש"ס ויהדות התורה שמונה, הימין החדש שישה, העבודה היתה מקבלת חמישה והמחנה הדמוקרטי ארבעה מנדטים. הבית היהודי לא עובר את אחוז החסימה.

כשנשאלו הנסקרים מי לדעתם מתאים יותר להיות ראש ממשלה, יו"ר כחול לבן בני גנץ או סער, ענו 40% מהנסקרים כי יו"ר כחול לבן עדיף ואילו 23% ענו שסער עדיף. כשנשאלו הנסקרים מי לדעתם מתאים יותר להיות ראש ממשלה, נתניהו או גנץ, השיבו 40% מהם כי נתניהו עדיף ו-39% השיבו שגנץ.

בסקר נשאלו מצביעי הימין האם הם מסכימים לקביעתו של סער שלפיה נתניהו לא יוכל להרכיב ממשלה. 41% מהנשאלים השיבו כי הם מסכימים לקביעה זו, ו-40% השיבו כי הם לא מסכימים. הסקר נערך היום על ידי מנו גבע ומכון מדגם בקרב 510 משתתפים בני 18 ומעלה. טעות הדגימה המירבית בסקר היא 4.4%.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ