ליברמן לנתניהו: "ההבדל בינינו - לי יש ערכים ולך רק אינטרסים"

יו"ר ישראל ביתנו תקף את התנהלות רה"מ בנוגע לאישומים נגדו: "מעולם לא הסתתרתי מאחורי חסינות. את הדיונים המשפטיים שלי מימנתי מכספי ולקחתי הלוואה מהבנק במקום לפנות לחברים"

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נתניהו וליברמן בכנסת, ב-2017
נתניהו וליברמן בכנסת, ב-2017צילום: אוליבייה פיטוסי
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף הבוקר (רביעי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי הוא הפך מטרה ל"השמצות, סילופים וגרסאות זדוניות" ש"יוצאות מבית היוצר של רחוב בלפור". לדבריו, בניגוד לטענותיו של נתניהו וסביבתו, הוא מעולם לא התכוון להקים ממשלה צרה עם כחול לבן, והתחייב שיתמוך רק בממשלת אחדות רחבה. "ההבדל בינינו", כתב ליברמן בפנייה לנתניהו, "שלי יש ערכים ולך רק אינטרסים".

"אדוני ראש הממשלה", כתב עוד ליברמן, "כנראה שבגילך זכרונך בוגד בך ושכחת שתמכתי במתווה הנשיא שהעניק לך, ולא לבני גנץ, זכות לכהן ראשון כראש ממשלה. לו הייתי מתנהל כפי שאתה מתנהל, היתי מצטרף לממשלת מיעוט עם כחול לבן ללא היסוס". 

ליברמן יצא גם נגד "העלילות שמפיצים כמה מכתבי החצר של רחוב בלפור", לפיהן יו"ר ישראל ביתנו "מופעל על ידי גורמים עלומים מחו"ל". ליברמן שאל את נתניהו: "אולי אתה סוכן של גורמים עלומים ועשירים ממקומות שונים בעולם? אולי אתה הסוכן של ג'יימס פאקר? אולי אתה הסוכן של ספנסר פרטריג'? אולי אתה משרת את האינטרסים הכלכליים של נתן מליקובסקי?"

כמו כן, יו"ר ישראל ביתנו ביקר את התנהלותו של נתניהו בנוגע לאישומים נגדו. "עברתי לא מעט חקירות ומעולם לא חששתי מהן", כתב, "מעולם לא הסתתרתי מאחורי חסינות, את כל הדיונים המשפטיים מימנתי מכספי ובמקום לפנות לחברים לקחתי הלוואה מהבנק". הוא הוסיף: "אם הייתי רוצה לתקוף או לפגוע בך אדוני ראש הממשלה, במקום הכי רגיש, הייתי מזכיר לך את דבריך בשנת 2008 על ראש ממשלה אחר, אהוד אולמרט: 'מדובר על ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות, ואין לו מנדט ציבורי ומוסרי לקבוע דברים כל כך גורליים במדינת ישראל'". 

ביום שני קרא נתניהו לליברמן "להיכנס למשא ומתן מואץ ב-48 השעות שנותרו כדי להקים ממשלה לאומית חזקה לישראל". לדבריו אז, לנוכח המבוי הסתום במגעים להקמת ממשלת אחדות, "נותרה רק אפשרות אחת למנוע בחירות מיותרות", והיא חבירה של ליברמן לממשלת ימין צרה. ליברמן הגיב מאוחר יותר לדברים ואמר כי "ממשלה צרה היא צרה". אם עד היום בחצות לא יימצא מועמד לראשות הממשלה שיזכה בתמיכתם של 61 חברי כנסת, הכנסת ה-22 תפוזר. אתמול חברי כנסת מהליכוד וכחול לבן הגישו הצעת חוק, שתקודם היום, לקיום הבחירות לכנסת ה-23 ב-2 במארס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ