חיים לוינסון
כרזות של מועמדים בפריימריז לרשימת הליכוד לכנסת, בשנה שעברה
כרזות של מועמדים בפריימריז לרשימת הליכוד לכנסת, בשנה שעברהצילום: מגד גוזני
חיים לוינסון

בית הדין של הליכוד דן היום (שלישי) בעתירת "הליכודניקים החדשים - הקבוצה הדמוקרטית" נגד הרחקת חבריהם ערב הבחירות לראשות המפלגה. בימים האחרונים קיבלו 650 חברי הליכודניקים החדשים מכתב המודיע להם כי הוחלט להרחיק אותם מהליכוד בתוך 14 יום - עד יום לפני הבחירות. המכתב הוסיף כי שמורה להם הזכות לשימוע ולערעור על ההחלטה. על מחיקת החברים אחראי מנכ"ל התנועה ומקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, צורי סיסו. חברי הליכודניקים החדשים - התנועה הדמוקרטית תומכים ביריבו של נתניהו, גדעון סער.

בדיון היום אמרו נציגי הליכודניקים החדשים - התנועה הדמוקרטית כי 350 מהחברים שקיבלו את המכתב נמצאים ברשימות שלהם. הנימוקים להרחקתם היו "אינו מזדהה עם מטרות הליכוד" וכי הליכודניקים החדשים היא "תנועה פוליטית מאורגנת של השמאל". הליכודניקים החדשים כינו את הניסיון להרחיקם "שיטת מצליח". לדבריהם, מי שיערער על הרחקתו יישאר במפלגה, אבל חברים שלא שמו לב למכתב ולא יערערו - יורחקו מהתנועה.

סער בהשקת הקמפיין שלו באור יהודה, אתמול
סער בהשקת הקמפיין שלו באור יהודה, אתמולצילום: דניאל בר און

בבית הדין של הליכוד התברר היום כי 3,400 חברים נגרעו מספר הבוחרים לקראת הבחירות, רובם בשל בעיות גבייה. זו גם הסיבה שבוטלה חברותה של חברת הכנסת שרן השכל, שהודיעה לאחרונה על תמיכתה בסער. בסופו של הדיון סוכם כי מי שקיבל מכתב יוכל לערער בפני מנהל ועדת הבחירות, השופט בדימוס מנחם נאמן, ולאחר מכן יוכל לערער לבית הדין.

בנוסף, בית הדין דן בעתירה שביקשה לקיים את הפריימריז לרשימה לכנסת ולא רק לראשות המפלגה. עמדת הדיינים היתה שיש לקיים פריימריז וכי החלטת מרכז הליכוד מהשבוע שעבר לבטלה אינה מתיישבת עם חוקת המפלגה. הדיינים אותתו כי הדרך לבטל את הפריימריז היא בתיקון חוקה, הליך המחייב רוב של שני שליש מהמרכז. ההחלטה בנושא טרם נמסרה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ