הרשימה המשותפת צפויה לרוץ בהרכב זהה לבחירות הקודמות

ארבע המפלגות השלימו את הבחירות הפנימיות, כך שהרשימה צפויה להציג השבוע את מועמדיה ללא שינוי מהבחירות הקודמות. הפעם, סוגיית הריצה במתכונת של הרשימה המשותפת לא היתה נתונה למחלוקת

ג'קי חורי - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין: מנסור עבאס, אחמד טיבי, איימן עודה ואוסאמה סעדי מגיעים לבית הנשיא לאחר הבחירות בספטמבר
מימין: מנסור עבאס, אחמד טיבי, איימן עודה ואוסאמה סעדי מגיעים לבית הנשיא לאחר הבחירות בספטמברצילום: אמיל סלמן

הרשימה המשותפת צפויה לרוץ בבחירות הקרובות בהרכב זהה לזה שהתמודד בבחירות האחרונות בספטמבר. רע"מ ותע"ל השלימו בסוף השבוע את הבחירות הפנימיות לנציגיהן לרשימה, לאחד שחד"ש ובל"ד כבר עשו זאת בחודש שעבר.

הפעם, בניגוד לשתי מערכות הבחירות הקודמות, סוגיית הריצה כרשימה משותפת של ארבע מפלגות לא היתה נתונה למחלוקת. ברשימה מאמינים שההתנהלות הזו מעניקה רוח גבית לקמפיין שייפתח בשבועיים הקרובים. בבחירות האחרונות זכתה הרשימה ל-13 מנדטים, ובאלה שלפניהן, באפריל, זכתה רשימת חד"ש-תע"ל לשישה מנדטים ורע"ם-בל"ד לארבעה מנדטים.

ח"כ אחמד טיבי ימשיך להוביל את תע"ל, ואחריו חברי הכנסת אוסמה סעדי וסונדוס סאלח. בכינוס של המפלגה בטייבה אמר טיבי כי חברי הרשימה יפעלו להעלאת שיעור ההצבעה בציבור הערבי ליותר מ-65%. "עוד שני מנדטים למשותפת בנוסף לעלייה של שני מנדטים לכחול לבן, יביאו ל-61 ח"כים שיוכלו למנוע את בלוק החסינות של בנימין נתניהו", אמר.

ועידת המפלגה של רע"מ השלימה אתמול את הליך הבחירות הפנימיות. יו"ר המפלגה יישאר ח"כ מנסור עבאס, אחריו ברשימה ח"כ וליד טאהה. במקום השלישי, נציג הנגב, ניצח ח"כ סעיד אלחרומי בהפרש של שלושה קולות את חבר הכנסת לשעבר טלב אבו עראר. אימאן חטיב נבחרה למקום הרביעי ותייצג את מפלגתה במקום ה-15 ברשימה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ