הורוביץ על האיחוד בשמאל: מי שרוצה להצביע ימין יכול להצביע כחול לבן

ההצהרה התקשורתית של פרץ והורוביץ הוגדרה "מסיבת עיתונאים", אולם כתבים לא הורשו לשאול שאלות. "כל תזוזה של אדם אחד היא תזוזה של אדם אחר. הדרך לפתור זאת היא להשיג עוד מנדטים", אמר יו"ר מרצ

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הורוביץ ופרץ בתל אביב, היום
הורוביץ ופרץ בתל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד

יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ, הכריזו היום (שני) בתל אביב על איחוד בין מפלגותיהם לרשימה אחת. "מי שרוצה להצביע ימין יכול להצביע ליכוד או כחול לבן", אמר הורוביץ, "מי שרוצה להצביע לשמאל יש לו פתק אחד- אמת". האירוע הוגדר כ"מסיבת עיתונאים", אולם כתבים לא הורשו לשאול שאלות מחשש שראשי העבודה ומרצ יתקשו להתעמת עם דחיקת עיסאווי פריג' למקום לא ריאלי והחלטתם שלא לכלול את סתיו שפיר ברשימה.

"היום אנו קובעים מי יוביל את מדיניות הממשלה הבאה", אמר פרץ, "בבחירות הקודמות עשינו חיבור אמיץ בין העבודה גשר, בין אורלי לוי לביני. אני רוצה לומר בסיפוק רב כי בכל יום שעבר החיבור בין אורלי לוי לביני התעצם, וכל הנסיונות להחליש אותו לא עזרו לאיש". פרץ הוסיף: "אנו מייחסים כבוד רב למצביעים, לא מזלזלים בתהליך הדמוקרטי. כל ההתחייבויות שלנו במערכת הבחירות היא התחייבות בסלע".

הורוביץ אמר כי "האיחוד שלנו הוא חדשות טובות לגוש המרכז שמאל וחדשות רעות לביבי וגוש החסינות שלו. זה מהלך חשוב וקריטי בדרך לסיום שלטונו של הנאשם מבלפור". "נכון, לא כולם מיוצגים במקומות הראשונים ויש אכזבות אישיות", הוסיף יו"ר מרצ, "כל תזוזה של אדם אחד היא תזוזה של אדם אחר. הדרך לפתור זאת היא להשיג עוד מנדטים. עכשיו זה תלוי במצביעות ובמצביעים לא רק בנו".

הבוקר הודיעו המפלגות על ריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-23, תחת הפתק "אמת". לפי הסיכום, שהושג בפגישה לילית בין יו"ר העבודה עמיר פרץ ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ, פרץ יוצב במקום הראשון ברשימה ואחריו אורלי לוי-אבקסיס. הורוביץ ישובץ במקום שלישי, אחריו תמר זנדברג ואיציק שמולי יחתום את החמישייה. הורוביץ הסכים להידחק למקום השלישי ברשימה בתמורה לכך ששני חברי מרצ יהיו ברביעייה הפותחת וארבעה ישובצו בסך הכל בעשירייה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ