ח"כ יברקן הודח מרשימת כחול לבן, מזכירות הליכוד אישרה את השריון שלו במקום 20

יברקן הודח גם ממפלגת תל"ם, מטעמה הוצב ברשימת כחול לבן, בגלל כוונתו לערוק לליכוד. עדיין לא ברור אם מבחינה משפטית יוכל להתמודד בבחירות הקרובות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יברקן בכפר המכביה, בחודש שעבר
יברקן בכפר המכביה, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

יו"ר כחול לבן בני גנץ הדיח היום (רביעי) את ח"כ גדי יברקן מהרשימה לכנסת הבאה, על רקע כוונתו לערוק לליכוד. אחר הצהריים התכנסה מזכירות הליכוד לאשר את שריונו של יברקן במקום 20, אולם לא ברור אם מבחינה משפטית יברקן יכול להתמודד מטעם הליכוד בבחירות הקרובות‎. ח"כ משה יעלון הודיע מוקדם יותר ליברקן כי הוא מודח גם ממפלגת תל"ם, מטעמה הוא הוצב ברשימת כחול לבן. במקומו של יברקן, שובץ במקום 33 ברשימת כחול לבן לכנסת דובר המפלגה לציבור הרוסי בישראל, אנדריי קוז'נוב.

יו"ר ועדת הבחירות, השופט ניל הנדל, יצטרך לקבוע בימים הקרובים אם התמודדותו של יברקן בליכוד חוקית ואם היה עליו לפרוש מהכנסת כדי להכשיר את המהלך, כפי שעשתה סתיו שפיר כשהחליטה לערוק מהעבודה למחנה הדמוקרטי. עוד יקבע אם חלות על יברקן מגבלות שימנעו ממנו התמודדות במסגרת מפלגה קיימת בבחירות הקרובות.

יברקן בדצמבר

בעבר תקף יברקן את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת הליכוד. בחודש שעבר כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "נתניהו הולך לשפוך מיליונים בניסיון חיזור נואש אחר קולותיהם (של יוצאי אתיופיה, י"ל) שעברו לכחול לבן. רק דבר אחד נתניהו לא מבין, את 'האתיופים' לא קונים בכסף. דבר אליהם רק בערכים ובאידאולוגיה. מה שאין כבר בליכוד של היום".

מוקדם יותר בדצמבר, הוא האשים את השרה מירי רגב כי השתמשה בתקציב שיועד למרכז המורשת ליהודי אתיופיה, לטובת פסטיבלים של מקורביה. "ב-2016, במקום להקים מרכז מורשת, השרה רגב לקחה תקציב ציבורי, השתמשה בו כדי לעשות עיגול פינות לחברי מרכז ליכוד. הדבר הזה עוד יחייב בדיקת משטרה", אמר ח"כ יברקן במליאת הכנסת.

אחרי הבחירות באפריל, כשנתניהו נאבק להקים ממשלה, פורסם בחדשות 12 כי גורמים בליכוד שוחחו עם יברקן, שנמצא אז במקום ה-33 ברשימת כחול לבן לכנסת מטעם מפלגת תל"ם, בניסיון לשכנע אותו להצטרף לקואליציה. לפי בכירים בכחול לבן שצוטטו בדיווח, ליברקן אף הוצע תיק העלייה והקליטה, אך הוא סירב להצעה.‎

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ